Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha vásárolok egy ingatlant,...

Ha vásárolok egy ingatlant, hová kell utána mennem, mit kell csinálnom?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, veszek egy családi házat. Ügyvéddel megírjuk az adásvételit, megvan az energiatanúsítvány, meg az összes kellő papír, megkapom a kulcsot az előző tulajtól. Ezután milyen papírokkal hová kell bemennem, hogy véglegesen az én tulajdonomba kerüljön az ingatlan?

Annyit tudok, hogy be kell mennem a Földhivatalba is, de oda mikor mehetek és milyen papírokat kell vinnem?

Ez után be kell menni az áramszolgáltatóhoz, a vizesekhez, a gázosokhoz, a hulladékszállítókhoz, átíratni a nevemre a dolgokat. Oda milyen papírokat kell vinnem?

Milyen más hivatalokat kell még végigjárnom? Mi ennek az egésznek a menete?


2014. szept. 19. 08:05
 1/3 anonim ***** válasza:
A normális ügyvéd mindent elintéz. A címedre küldik a földhivatali bejegyzést ill az illetéket. Amit neked kell intézned az a közműátírás. Ezekhez kell az előző tulaj is. Vannak formanyomtatványok erre a célra.
2014. szept. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valóban így van, ma már az ügyvéd intéz mindent, ő az aki hivatalosan ellenjegyzi az adás-vételt az ügyvédi pecséttel, ez érvényesíti az vételt a földhivatal felé is. A nav küld majd egy levelet a vétel útán 1-2 hónappal általában (bár mi 4 hónappal később kaptuk meg), tájékoztat arról, hogy mekkora összeget kell majd határidőre befizetned a számlájukra. Ennyi. A közművekhez mehetsz úgy is, hogy előre letöltöd a nyomtatványaikat, azokra be kell írni az óraállásokat, amit alá kell majd íratni az előző tulajdonossal is, és majd azokat a papírokat kell bevinned a szolgáltatókhoz.
2014. szept. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én együtt mentem be az eladóval a szolgáltatók ügyfélszolgálatához, lefényképeztük az órákat. Nagyon hamar megvolt az átírás, esetleg kell valamit fizetnie az eladónak. De ezt még a vételár teljes kifizetése előtt meg kell lépni. A NAV három és fél hónappal később jelentkezett, de mert kisebbet (olcsóbbat) vettem és nagyot (de rosszat) adtam el, nem kellett végül illetéket fizetni.
2014. szept. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!