Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Most jár le a kizárólagos...

Most jár le a kizárólagos szerződésem a DH-nál, utána már eladhatom én az ingatlant?

Figyelt kérdés

Vagy még kell várnom fél évet, mert valami ilyesmit mondott a közvetítő, hogy akkor is jár neki a jutalék, ha a szerződés eljárta utána fél éven belül eladom az ingatlanom.

Néztem a szerződést, de ilyen részt nem találtam benne.

Köszi



2014. jún. 20. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs bent a szerződésben, akkor nyilván nem jár később a jutalék, de ha biztosra akarsz menni, kérdezd meg a közvetítőt, hogy ezt honnan vette és hol van leírva.
2014. jún. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

VAlóban az a kérdés, hogy hol van ez leírva!

A bíróság is ezt fogja kérdezni, ha perre mennétek.

Ha a szerződésben nem találod, kérdezz rá, hogy hol is van ez a szerződésben, amit aláírtál. Ha ezt a közvetítő sem tudja megmutatni, akkor semmi kötelezettséged nincs ezzel kapcsolatban, hisz neked ahhoz kell tartani magad, amire szerződtél írásban - szóval amit az általad aláírt szerződés tartalmaz!

2014. jún. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon hosszú az a szerződés, jó apró betűkkel, már átnéztem, de nem találtam ilyen részt. Arra viszont határozottan emlékszem, hogy 1 éve a szerződéskötéskor, ezt mondta az ingatlanos.

Más kérdés, hogy összevissza 1 darab embert tudott csak idehozni ennyi idő alatt, amikor én hirdettem, akkor meg szinte hetente jöttek. Szóval 1 éve csak üresjáratban ketyegek emiatt, nem foglalkoztam a hirdetéssel.

De ha megint meghirdetem már a jó áron, akkor már biztosan megveszik.

2014. jún. 20. 12:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Én fél évre kötöttem kizárólagosat, majdnem lejárt, amikor megérkezett a komoly vevő. De megvan az eredeti szerződésem, semmi ilyesmit nem írtak bele. Szó volt a hosszabbításról, alá is irtuk, de végül nem került rá sor, az már nem lett volna kizárólagos.
2014. jún. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!