Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van oyan lehetőség, hogy ha...

Van oyan lehetőség, hogy ha lakást szeretnék, nem veszek fel hitelt, hanem részletbe fizetek a lakást a tulajnak?

Figyelt kérdés
Úgy hogy a részlet összege nem változik,tegyük fel havi 60at fizetnék,mintha albérletbe laknék,de a végén enyém lesz a lakás.Ha van ilyen lehetőség,akkor azt hogy és hol tudom igényelni,illetve interneten milyen címszó alatt tudok erre rákeresni?

2014. szept. 21. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég ostoba lenne egy tulajdonos ebbe belemenni. Mi van, ha nem fizetsz vagy nem tudsz fizetni?

Az eladók általában szeretik mielőbb megkapni a pénzüket.

2014. szept. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nem ostoba a tulajdonos,ahogy az sem aki albérletet ad ki az sem az!Közjegyzői szerződés szükséges,sokan csinálják így ,mert nem mindenki tud hitelt felvenni és a ház is sok van ami eladó,ha csak áll akkor romlik,legalább részletben fizetik ki.Meg kell ismerni ki az illető és én pl.úgy egyeznék bele,mert én is ilyen módon adom el a házam,hogy a bérlő bankszámlájáról (megbízási szerződés,havi beszedési megbízás) eleve nekem érkezik a pénz.Amennyiben ez nem történik meg akkor kimegy szépen a házból!
2014. szept. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ilyet hol találok,aki erre hajlandó,mert most pl,te hajlandó vagy így,de nekünk elég sürgősen kellene,adnék fel hirdetést is,de milyen szöveggel,mert igy elég béna amit ki is irtam kérdéscimként..
2014. okt. 1. 15:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Részletekben szeretnéd fizetni a lakást?

Semmi probléma.

De beköltözni, birtokba venni, csak a teljes vételár kiegyenlítése után...

2014. okt. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha én lennék az eladó és nem sürgős az eladás, akkor ebbe úgy mennék bele, hogy megegyeznénk az árban, és ami összeg neki hiányzik, azt fizethetné havonta albérletszerűen, de csak akkor kerülne a nevére, ha már ezek a részeltek elérték a hiányzó összeget, és nekem adja a megspórolt többit... Persze kiszámolnám, hogy mennyi pénzt kapnék, ah rögtön megkaptam volna az árat és bankban kamatoztattam volna, és legalább egy betéti kamatnak megfelelő összeget rászámolnék az egészre...


Egyébként régen volt is egy olyan hirdetés, hogy "bérelje saját lakását!", pont ez volt a lényege, amit te is akarsz, viszont az akkor egy új építésű ingatlanra vonatkozott, egy cég próbálta így eladni a lakásait. Magánembert gondolom nehezebb kifogni, aki hajlandó erre, de megegyezés és szerződéskötés kérdése...

2014. okt. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!