Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mire figyeljek házvásárlás során?

Mire figyeljek házvásárlás során?

Figyelt kérdés

2014. okt. 13. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
...hogy az enyémet vedd meg.
2014. okt. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Hogy ne az enyémet vedd meg, mert én nem árulom.
2014. okt. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
szigetelésre, milyen fekvésű a ház, kik a szomszédok, hol van az iskola, buszközlekedés milyen a környéken. Milyen állapotban van a tető, milyenek az ablakok. Az is számít hogy mennyi pénzed van, milyen ügyes vagy a felújításban stb. Ázik-e valahol a lakás, nedves-e a pince vagy a falak. sok mindenre figyelni kell.
2014. okt. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amit kettesként írtam az nem vicc. Lehetőleg ingatlanirodán keresztül vásárolj vagy megbízható ismerőstől. A tulajdonjoggal előfordulhatnak trükközések. Ha nem is adás-vételnél, de a foglalóval megléphet egy vadidegen a kamu adataival.
2014. okt. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Én is ingatlanosokkal jártam végig a házakat, öt hónap alatt vagy 30-at néztem meg, kitanultam a szakmát. Tehát: friss tulajdoni lap és energiatanusítvány kell. Aztán? Miből van az épület fala, szigetelés van-e rajta, fűtés módja, kémény, csatorna, gáz, víz, villany: milyen állapotban van? Vizesblokk (konyha, fürdőszoba) milyen állapotban van? Vizes-e a fal, beázások nyoma? A legfontosabb a tető: régi, lécek behajolva, gerenda megrogyott, deszkás-nádas vagy betongerendás-e a mennyezet? Közlekedés, boltok, iskola, óvoda. Esetleg van-e biztonsági rendszer, műholdvevő stb.
2014. okt. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

Egyet fűznék hozzá, amire sokan nem gondolnak, de k drága megcsinálni és sok bosszúságot okozhat:

A kerítés!

2014. okt. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Szomszédokra! Az új szomszéd benézte és nem látta, hogy a cigányok melletti házat veszi meg. Most pereskednek, mert a cigányok lopták az áramot tőle... Nem irigylem. Mondjuk mi jól jártunk, mert ha észreveszi, akkor nem veszi meg. Akkor lehet csak cigány vette volna meg és már ketten is lennének az utcában..
2014. okt. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ!
2014. okt. 17. 07:07
 9/9 A Tengerész ***** válasza:
60%
Átfutva a fentieket, sok okosságot írtak, nem ismétlem, egyet nem láttam, hogy "jó helyen" legyen. Abból a szempontból, hogy ne legyen lehetőség a későbbiekben a szomszéd üres telekre olyan házat építsen valaki ami az egész kilátást elrontja, ami a megközelítést megnehezíti, ne legyen a közelben zajos büdös, forgalmas hely. Aztán. Ha lakatlan ingatlant mész megnézni ami rég volt kinyitva, kiszellőztetve, ha belépve dohos szagot érzel akkor rossz a szigetelés ami utólag nem, vagy csak nagy költséggel javítható, vagy ott kell hagyni, vagy a vételárat annyira lealkudni hogy megérje, mert lehet az egész épületet bontani kell emiatt. Egy olyan telek amin bontásra kerülő ház van, kevesebbet ér az üres teleknél. Minden szerkezeti fa részt nézz meg, ha gombás akkor kuka az egész. Légy határozott az alkunál, rengeteg az eladó ingatlan, ha van készpénzed nyugodtan kínálj bőven alá az eladó árának (netán mutass meg neki egy vastag kötet pénzt), hogyha megegyeztek akkor az ügyvédnél a szerződés aláírásakor azonnal fizetsz, persze ha hozza a friss tulajdonlapot (te is kikérheted a földhivataltól)! Hirtelen ennyi jut eszembe.
2014. okt. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!