Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyivel tud egy ingatlan...

Mennyivel tud egy ingatlan ügyintéző jobb lakásokat ajánlani, mint én az internet segítségével?

Figyelt kérdés
A nagyobb ingatlancégeknek saját adatbázisuk van ami nyilvános az interneten. Vagy mégis vannak privátabb hirdetéseik, amiket csak az ügynökeiken keresztül lehet megtalálni?

2014. okt. 17. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Semennyivel, csak 'megkimel' a munkatol. Cserebe megmutat 30 olyat, aminek semmi koze a te elkepzeleseidhez, meg amirol azt se tudja melyik utcaban van.
2014. okt. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:)
2014. okt. 17. 14:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Vannak olyan minőségibb tulajok, akik egyenesen tiltják azt, hogy feltegyék internetre az ingatlanjaikat. Őket rendszeren belül közvetítik ki.De ezek egytől egyig nem filléres ingatlanok.
2014. okt. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Céges ingatlanosokkal egy gond van: sok a jutalék eladásnál. De egyébként én tavaly rengeteg házat néztem meg, mire végül a neten találtam meg álmaim házát.
2014. okt. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem az ingatlanosokkal már akkor bajom volt, amikor még kapcsolatba sem léptem velük: egyfolytában tele vannak helyesírási hibákkal, az ingatlant a neten nem is abba a településre írják be, ahol az található, a képek 80%-a használhatatlan (mennyit látsz az ingatlanból, ha lefényképezik a szobabútort?), az árakat felverik, a kevésbé szimpatikus információkat elhallgatják...Amikor meg felvettem néhánnyal a kapcsolatot, vagy nem válaszoltak, vagy válaszoltak 4 nap múlva csak nem a kérdésre:) Sokkal jobb szerintem a tulajjal felvenni a kapcsolatot, ha lehet, az ingatlanos csak a jutalékért liheg, bármi áron.
2014. okt. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon igazat írsz, gusztustalan maffia szakma lett. Ott kezdődik, hogy ezek az ingatlan multik, gond nélkül kartelleznek, az 5%+ÁFA áraikkal. Milyen alapon lopnak el minden ingatlanból 5%+ÁFA-t?


50000 ingatlannál tudod mi pénz ez? És nélkülük nagyon nehéz eladni ingatlant!

2014. okt. 23. 19:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Előny lehet, főleg ha ismerős az ingatlanos, hogy még azelőtt tud szólni egy-egy jobb ajánlatról, mielőtt felkerülne a hirdetés a honlapjukra, és az ingatlanos oldalakra. Ez azért nagy segítség tud lenni, ha az embernek nincs ideje/kedve naponta többször ezeket a honlapokat böngészni (mert sajnos az igazán jó ajánlatok nagyon gyorsan elkelnek).


Mellesleg nekem sincs túl jó tapasztalatom velük. Kis belvárosi lakást kerestünk Pesten. Több száz hirdetést átböngésztem, minimum húsz lakást személyesen is megnéztem, és a hirdetések gyakorlatilag mindig vagy valótlant állítottak, vagy elhallgattak valamit (az ablaktól egy méterre egy hatalmas tűzfal van, a lakás a hirdetés szövegével ellentétben NEM a körfolyosó végén fekszik, a saját tetőteraszrész leginkább a szomszédé, a kulturált lakóközösségben gyakorlatilag folyamatos az ordibálás, a kutyaugatás, az "átlagos állapotú" lakásban csak a falak értek valamit, stb).


Viszont ki lehet fogni rendes ingatlanost is, a végül kiválasztott lakás hirdetése volt az első, amely sem valótlant nem állított, sem elhallgatni nem akart semmit. A személyes megtekintésnél az ingatlanügynök nem csak fényezte a lakást, de rávilágított a hátrányaira is. Később az ügyintézésnél is rendkívül segítőkész volt.

2014. dec. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!