Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vagyonszerzési illetéket...

Vagyonszerzési illetéket hogyan kell fizetni?

Figyelt kérdés
A párommal vásároltunk egy lakást 6.500.000.-Ft-ért az illeték mértéke ha jól tudom 4% de mivel első lakástulajdonosok vagyunk és 35 év alattiak így talán kapunk valami kedvezményt. Mind a kettőnknek ki kell ezáltal fizetni az illetéket? 2X számolják ki a 4% valamint a kedvezményt?
2014. nov. 22. 06:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Itt van egy kalkulátor. Az általad leírt infókkal nekem 130.000 Ft. illeték jött ki rátok. A NAV fogja küldeni a határozatot erről, a tulajdoni hányad arányában lesz felosztva neked és a párodnak. Ha nem tudjátok egyben kifizetni, akkor lehet kérni részletfizetést rá. Én amikor kértem, akkor csak simán írtam egy levelet, amiben indokaimat felsoroltam, de most már talán van rá nyomtatvány, kérdezz rá a NAV-ban.
2014. nov. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2014. nov. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Megkaptátok már a levelet? Nekünk küldték a leveletvaz illetékről abban már benne volt a csekk is. A levélben le volt vezetve hogy az illeték összegét hogy számolták ki. A fizetési kedvezményt nektek kell kérvényezni, írni kell egy levelet, ehhez mi töltöttünk le egy mintát a netről, a NAV honlapján van egy adatlap, amin részletezni kell a bevételeiteket, kiadásaitokat, aztán még egy levelet küldtek, hogy OK, de most bizonyítsük a kiadásainkat. Most itt tartunk mi is, hogy várjuk a döntésüket, hogy adnak-e valami kedvezményt. Szóval nem adják automatikusan, kéevényezni kell.
2014. nov. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még nem kaptunk levelet. Valaki nem tudja hol találom meg a nyomtatványt mert hiába kerestem nem találtam.
2014. nov. 22. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!