Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol tárolják, illetve honnan...

Hol tárolják, illetve honnan lehet kikérni az ingatlanomra az építési, illetve a használatbavételi engedélyt?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne ezekre a dokumentumokra, csak nem tudom hova menjek. A házat használtan vettem, tehát ezeket a dolgokat nem én intéztem. Köszönöm a válaszokat.

2014. nov. 24. 09:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hát elsősorban az előző tulajdonostól kellett volna elkérni. De a település önkormányzatánál az építési osztályon kell legyen eredeti példány. Az építési engedély biztosan meglesz. A használatbavételi csak akkor, ha folyamodtak érte, és megkapták. Régebben kisebb városokban, vagy falun nem foglalkoztak az ilyenekkel. Ha nincs meg, és 10 évnél idősebb az épület, akkor nem kell foglalkozni vele, mert elévült...

Az 1997. évi LXXVIII. törvény szerint az építésügyi hatóság a szabálytalansággal kapcsolatosan legkésőbb az építés befejezésétől - ha az nem állapítható meg - az építmény használatbavételétől számított tíz éven belül intézkedhet.

2014. nov. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!