Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 1 %-ot kér az ingatlanos...

1 %-ot kér az ingatlanos ügyvédje, nem sok ez?

Figyelt kérdés
Lakást vennék. A vevő ingatlanost fogadott. Az ingatlanos ajánlotta a saját ügyvédjüket, aki a vételár 1%-árt dologzik, ami egy 8 és fél milliós lakás esetében 83.000 ft-ot jelent. Ez az első lakás lesz, de én úgy gondolom, hogy 83 ezret elkérni egy fél napi munkáért, amit előre legyártott sablonból dolgozik, nagyon sok. Mit gondoltok? Mennyiért lehetne másik ügyvédet találni? Egyáltalán hol keressek?
2014. nov. 26. 14:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
1% (amennyiben minden árkatergóriájú ingatlan esetében ennyi) azt én is soknak ítélem meg. Maga az összeg azért nem vészes, bár azt azért elmondom neked, hogy mi most veszünk házat majdnem 23 millióért és az ügyvédünk 80 ezret kért ügyvédi munkadíjat. Tehát ehhez mérten sok a tiétek, bár munka mindegyikkel ugyanaz.
2014. nov. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hát éppen ez az. Nem lehet valahonnan letölteni egy lakás adás-vételit, aztán meg is spóroltam 85 ezret? De most komolyan, _egészen pontosan_ mit is csinál ezért a pénzért?

Fog egy formanyomtatványt, aztán kitölti. Namármost, ha én ezt le tudom tölteni a netről, nem ugyanott vagyok?

Vagy mi a rákot csinál még? Megnézi a tulajdonlapot? Hát azt én is meg tudom nézni.

szigorúan az eladó szemébe néz, vagy mit?

2014. nov. 26. 15:15
 3/15 anonim ***** válasza:

De egész biztosan van a net-en adás-vételi szerződés, csak:


1. A földhivatal az átírást csak olyan adás-vételi alapján teszi meg, ha valamelyik ügyvéd aláírása és vízjeles bélyegző lenyomata rajta van az adás-vételin.

2. Minden ilyen aláírt, elkészített, földhivatalhoz benyújtott szerződésekről a nav felé kötelesek az ügyvédek egy bevallást elkészíteni: az ügyletben résztvevők személyes adatai, ill. az ingatlan helyrajzi száma, a vételár, stb. stb.


Szóval ezeket nem fogod tudni kikerülni!!


Mit gondolsz, a fenti szabályokat nem az ügyvédek fogalmazták meg, és készítették elé az országgyűlésre jóváhagyásra??? Van azoknak eszük!!!

2014. nov. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
De vannak sablon szerződések a neten, de egy lakás vásárlásnál kötelező az ügyvédi jelenlét, ezt kikerülni nem tudod! Első voltam!
2014. nov. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
T kérdező!És akik több tíz ezres órabérért dolgoznak? Mit is csinálnak? :D Ki kell járni azt az oskolát, be kell jutni azok közé...
2014. nov. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

Az én véleményem az, hogy kb. a duplája annak amennyiért nekünk egy ilyen értékűt átírtak. Nem fél napos munka ez, inkább egy órás. Utána az ügyvéd bojtár, vagy titkárnő még elmegy a földhivatalba, esetleg adódik még valami, de az ügyvéd részéről nagyjából ennyi.


Valószínűleg ebből egy huszast az ingatlanos leakaszt üzletszerzésért.


Kérdezz meg 3-4 ügyvédet és mindenképp olyannal írasd át akit te választottál.


Két okból.


Az egyik, hogy bár az ügyletnek legálisnak kell lennie minden képpen, de ha te választod az ügyvédet akkor olyan pontok fognak a szerződésbe kerülni amik a te érdekeid védik. Nincs gond, ha nincs gond, de ha adódik valami akkor sok múlhat ezen is. (Előleg, foglaló, előszerződés, mikor mit, ad tanácsot is külön nem szoktak pénzt kérni ilyenért.)


A másik ok pedig, ha te választod az ügyvédet akkor kizárható hogy az előzetesen bármiben is összebeszélt a másik féllel. Lakásmaffia, stb. Jobb elkerülni a bajt.


A harmadik meg hogy ettől bőséggel olcsóbbat is fogsz találni.

2014. nov. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

6-osnak annyiban is igaza van, hogy aki az ügyvédet fizeti, az szokott ügyvédet választani is!!!

Ne engedd, hogy majd az ingatlanos kiköti neked, hogy melyik ügyvéd készítse el az adásvételit. Vagy pedig fizesse ki ő!!

2014. nov. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Általában 70-80 ezer a tarifa az ingatlanos ügyvédeknél, az ingatlan értékétől függetlenbül Budapesten és környékén. Tavaly eladtunk és vettünk is ingatlant, utóbbi esetben mi fizettük az ügyvédet. A földhivataltól a szerződésig, NAV-ig mindent ő intézett.
2014. nov. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egy jó ügyvéd 50 000 ft-tól kezdődik.Szerintem magad válaszd meg a saját ügyvédedet! A saját ügyvéd minden olyan körülményt leír a szerződésben ami a későbbiek folyamán fontos lehet a számodra!Egy ingatlan esetében pedig nagyon sok az előre nem látható dolog.Van olyan ügyvéd aki megmondja az ügyvédi munkadíját az interneten,de a legtöbb nem is válaszol! Az ügyvédkék elképzelik az irodájukban ülve,hogy te utazz,szánj rá időt és fizess! Ne fogadd el az ingatlanosok ügyvédjét és ne közösködj senkivel,még akkor sem ha mindkettőtöknek előnyös megoldás lenne! Az interneten megtalálhatod az ügyvédkeresőben a hozzád közel eső ügyvédet.
2014. dec. 3. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Persze az ügyvédek tarifája is változik. Minél nagyobb településen élsz/élnek, annál magasabb összegért dolgoznak!

Teljesen más összeget kérnek pl. egy vidéki kisvárosban, mint egy megyeszékhelyen, vagy éppen Pesten!

2014. dec. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!