Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Deák ferenc téri, Nyugati...

Deák ferenc téri, Nyugati pályaudvari vagy Ferenciek téri metróállomások környéke mennyire biztonságos, kultúrált rész? Érdemes ott lakást venni?

Figyelt kérdés

Ezeknek a környékén szeretnék lakást venni, tanulmányaim elvégzése miatt, azon Bp-et nem ismerem egyáltalán!

8. kerületben van a sulim, de mindenki lebeszélt a környékről!


Mist ezekben gondolkozom..

Melyik környék a legjobb?

Ti melyiket választanátok?


2014. dec. 1. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Inkább bérelj, és ismerd meg a várost magad. Venni ráérsz utána is, ha már tudod, hogy hol szeretnél. A 8-nak is vannak normális részei is.
2014. dec. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mindenki azt mondja, hogy béreljek, de nem tudok bérelni..

Vennem kell mindenképp és elég hamar!

Ezért kérem mások segítségét. Ha sokan mondják, hogy jó, akkor ott fogok venni és bármi is lesz, muszáj leszek elviselni. Ha jó, ha rossz..

Persze a célom, hogy találjak egy jó környéket.

2014. dec. 1. 11:40
 3/11 anonim ***** válasza:

Miért nem tudsz bérelni, ha venni tudnál? Furcsa.

Az említett területek nem rosszak, lehet ott is lakni, bár nekem nem tetszenek azok a régi bérházas lakások, amik jellemzően azokon a területeken vannak. Én inkább kicsit kijjebb néznék lakást, ha már venni kell, csak legyen közel metró, vagy villamos, ami rávisz a metróra.

2014. dec. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mondanál ilyeneket akkor légyszi?
2014. dec. 1. 11:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Az említett 3 hely mindegyike megfelelő, mindegyik részen éltem évekig.

Most 2 éve VIII. kerületben lakom, és még semmi konfliktusom nem akadt. Amúgy ha naponta a nyólc kerbe kell járnod, akkor nem mindegy, hogy itt is alszol?

2014. dec. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

Ilyen például Újbuda (XI. ker), a Bartók Béla út, Fehérvári út eleje, Etele út környéke (4-es metró).

Vagy Az Örs Vezér tere, Pillangó utca környéke (XIV. ker) (2-es metró). De jó lehet Óbuda (III. ker) környéke is: Pacsirtamező utca, Bécsi út, Lajos utca környéke. Most épül a fonódó villamoshálózat, az átadás után gyors lesz a közlekedés, illetve a Duna mellett megy a HÉV, amiről átszállás van a 2-es metróra.


Szerintem ilyen helyeken érdemesebb lakni, mint benn a belváros kellős közepén...

2014. dec. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A három közül a Deák a legjobb talán.
2014. dec. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek közül egyik sem gáz. Érdemes minél "kintebb" venni ezek környéken a lakást, nem úgy a környékén, hogy ugyan közel van, de valami zegzugos kisutcában.


Mondjuk én laktam pl. Pesterzsébeten az 52-es által körbejárt részen, amiről mindenki azt mondja, hogy az a legszarabb Erzsébeten, meg úristen, aztán nem sok extráról tudok beszámolni, pedig volt olyan, hogy oda mentem haza éjszaka gyalog a Határ útról. (Igaz volt olyan utca, amibe mikor bementem, akkor elgondolkodtam rajta, hogy lehet jobb lenne kijönni belőle inkább.)


De én is azt mondom, hogy bérelj, Pesten sokszor egy konkrét utcában sem mindegy, hogy melyik vége! Hülyeség úgy venni, hogy semmit sem tudsz róla. Ha venni tudsz, akkor bérelni is.


Ez meg eleve milyen hülye hozzáállás, hogy ha elegen mondják, hogy jó akkor veszel ott? Honnan tudod kik mondják? Lehet a 12 éves Juliska Jászalsószentgyörgyről, aki még nem is volt Pesten. Vagy a social reject Józsika Soroksárról, aki direkt azt mondja, hogy költözz a Szigony utcába, hogy jól beszopd.

2014. dec. 2. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ilyen helyeken érdemesebb lakni, mint benn a belváros kellős közepén..."


Ez akkor igaz, ha nincsen elég pénzed. Ha van elég pénzed, akkor érdemesebb a belvárosban lakni. Laktam én is "fonódó villamoshálózat mellett" de ettől még gyűlöltem egyetemre járni, meg bemenni a belvárosba bármiért, mert egy örökkévalóság volt odaérni.

A másik jó opció még az, ha van az embernek autója és kifejezetten zöld területre költözik akár házba és úgy jár be, mert akkor bumlizásért cserébe kap valamit. Kertet, zöldet, házat, nyugalmat.


De valami lakótelepre költözni, csak azért, hogy ne a belvárosban legyen, helyette folyton bumlizhat be, bármit akar csinálni, semmi értelme ha van egy rakás pénze és vehet a belvárosban is egy tuti lakást. Mi a francnak lakna akkor rosszabb helyen?

2014. dec. 2. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A 3. Ker pacsirtamező környéke erősen elkezdett cigányosodni az utóbbi években. 8. Ker nagykörúton belüli része viszont teljesen jó környék. De a házak elég gatya állapotúak.

Eszedbe ne jusson rögtön venni! Élj pesten legalább egy évet, mászkálj sokat nyitott szemmel. Helyből amúgyis könnyebb eljárni lakásnézőbe. Budapest egy olyan hely, ahoba összefúkka a szemetet a szél, nagyon váltakoznak a környékek, sokszor 2 utcával odébb ég és föld. Persze azzal számolj, hogy az aljakörnyékek terjeszkednek, ott ugyanis jobban szaporodnak.

2014. dec. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!