Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás eladáskor az eladónak...

Lakás eladáskor az eladónak is fizetni kell az ügyvédi költség felét, vagy azt a vevőnek kell rendezni?

Figyelt kérdés

Én vagyok az eladó.Ha nekem nem kell fizetni, a meghatalmazásért biztos kell majd fizetnem,de kb.mennyit?

Mert jó lenne egy meghatalmazást íratni,hogy eljárhatok anyu nevében a szolgáltatóknál,mert ő kötötte anno velük a szerződést, ő lakott a lakásban.viszont már nagyon öreg, és nem hurcolnám, ha nem muszáj.A lakás amúgy a testvéremé,és az enyém.A vízműnél nem ragaszkodnak a személyes jelenlééhez a szerződés felbontásakor, a többi közműnél úgy néz ki igen.


2014. dec. 10. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem kérdezed meg a közjegyzöt?
2014. dec. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, de ha nem tudsz válaszolni, miért írsz?
2014. dec. 10. 18:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyvédi díjat a vevő szokta fizetni, hacsak nem egyeztek meg máshogy. A meghatalmazás szerintem nem kell ügyvédi meghatalmazás legyen, szerintem elég, ha írtok otthon egy papírt róla, hogy eljárhatsz a nevében és 2 tanú aláírja. (Szerintem sok ilyen sablont találsz a neten, de lehet, hogy a szolgáltatók honlapján is van.)
2014. dec. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
koszi
2014. dec. 10. 19:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Amikor megvettem a kis házamat, az ingatlanos irodában volt ügyvéd, nekem kellett fizetnem. Ő intézte a szerződést, az összes ügyintézést (földhivatal, NAV stb.). 70-80 ezer ft-oz szoktak kérni pl. Budapesten és környékén.
2014. dec. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Valóban nem nekem kellett fizetni, viszont a tul.i lap kikéréséért elkért 2 ezret.Amúgy azt írta a neten egy cikk, hogy ezt is a vevő fizeti, de mindegy...

Meghatalmazást nem irattam vele végül.Bár a titkárnője rávett volna, egy szóval se mondta, hogy ezeknek az ügyeknek az intézésére nem kell ügyvédi meghatalmazás, ennyit erről....:(

2014. dec. 13. 12:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Szokásalapján a vevő szokta, de ez nem olyan, hogy "kell".

Én pl. akkor is vittem volna saját ügyvédet, ha az eladó intézte volna. Elég bizalmatlan vagyok :)

2014. dec. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!