Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Pilisvörösváriak! Kivácsni...

Pilisvörösváriak! Kivácsni lennék milyen ott lakni? Vannak eladó házak? Valaha esztergomi voltam, és ott jártunk át Pestre. Mindig tetszett, és oda mennénk most lakni. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2014. dec. 25. 07:36
1 2 3 4 5 6
 1/57 A kérdező kommentje:
Kiváncsi, bocsánat.
2014. dec. 25. 07:37
 2/57 anonim ***** válasza:
32%

" Pilisvörösváriak! Kivácsni lennék milyen ott lakni? "

-mint bárhol másutt,itt is reggel kél a nap

" Vannak eladó házak? "

-mindenütt vannak eladó házak,így természetesen itt is

"Valaha esztergomi voltam, és ott jártunk át Pestre."

-nem baj cica...

" Mindig tetszett, és oda mennénk most lakni."

-gyertek,ti is elfértek itt

" Köszönöm."

-nincs mit,ingyen volt

2014. dec. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:
Hát meggondolandó! Ha más is ilyen pikirt, nem lehet ott könnyü idegennek lenni.
2014. dec. 25. 08:51
 4/57 anonim ***** válasza:
44%

De most mégis, mit írjunk?

Tényleg semmi extra, ugyanolyan itt lakni, mint bárhol máshol.

Természetesen vannak eladó házak, hisz Vörösvár most bővült, egy egész új településrész is van. A régi részeken is mindig árulnak egy-egy házat.

Az iskolák jók, elég erősek. Minden német nemzetiségi az óvodától kezdve, német oktatási nyelvvel.

Tartják a sváb hagyományokat még mindig: Szent Márton napi lampionos felvonulás, szüreti bál, stb.

Most épp feltúrások és átépítések vannak a vonat miatt, az nem is jár, csak vonatpótló. Viszont nagyon gyakoriak a Volán buszok is, tehát azt mondanám, hogy a tömegközlekedés jó. A 10-es út viszont csúcsidőben katasztrófa, tehát a negyedóra- húsz perces normális út Óbudáig előfordul, hogy másfél órát is eltart.

Sok bolt és zöldséges van, egyre több bank és bankautomata.

Azt nem mondanám, hogy mindent ismerek, mert bár Vörösváron lakom, de az életemet Óbudán élem leginkább.

Az emberek viszonylag normálisak, bár őket sem nagyon ismerem, de összetűzésem sem volt soha senkivel.

2014. dec. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Most mentünk nyugdijba, ugyhogy nem köt sok minden Pesthez, de azért egy-két alkalommal hetente biztos bejönnénk. Kocsink van. Nézegettem a hirdetéseket, legjobban egy fehér házikó tetszett, ha van rá időd leirom a regisztrációs számát, hátha ismered. A tizes utról már hallottam, hogy katasztrófa, de állitólag valami történik. Meg aztán talán már a vasut is rendeződik. Láttuk mi van ott, mikor voltunk Dorogon a temetőben. A svábok baráságosak? Tudom nem lehet általánositani, de vannak helyek, ahol nem fogadják be az idegeneket.
2014. dec. 25. 10:42
 6/57 anonim ***** válasza:
25%

Itt jelenleg minden "idegenekkel" van tele, már ha az idegenek alatt a friss beköltözőket érted.

A svábokkal semmi gond sincsen, max. annyi, hogy egyre fogynak. Mikor mi immár kb. 23 éve ideköltöztünk, az utcán több német beszédet lehetett hallani, mint magyart. Mára ez gyakorlatilag sajnos eltűnt.

A vonat egy ideig még biztosan nem fog sajnos rendeződni, erre nagyon most számítani még nem lehet.

2014. dec. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
Ahol nem nagyon fogadják el az idegeneket, azok a pilisi szlovák falvak, illetve Pilisborosjenőn és Ürömön is tartják a sváb hagyományokat. Én tavaly költöztem, de szándékodan dunakanyari üdülőfaluba, amelynek az utóbbi években egyre több az állandó lakosa. Van egy mag, amelyik megválogatja, kit fogad be, ezt már az eladó is figyelembe veszi. Nyugdijasokat mindenképpen, csak meg kell keresni az önkormányzatot, Faluházat, könyvtárat, boltokat. Fontosak a személyes kapcsolatok (ha van kutyád, nagyon gyorsan vannak ismerősök is). Előre tájékozódni kell, ha ismeretlen a település, van-e helyi adó, van-e szemétszállítás és sok más is.
2014. dec. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
Az ilyen, éppen kialakuló települések (üdülőfaluból) azért is jók, mert a kis magot kivéve szinte mindenki "gyüttment".
2014. dec. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:

gázmaszkot is vegyél a házad mellé, legalábbis ha nem vagy dohányos


mert itt a jó többség, ha nem mindenki szénnel-fával fűt és a füst miatt meg lehet fulladni ősztől tavaszig

-ablakot nem lehet nyitni, talán délelőtt vagy néha kora délután ki tudsz szellőztetni-----talán

- ha kimész este és főleg szélcsendes időben, akkor füstös lesz a ruhád, mintha egy kocsmában jártál volna

- ha a szomszédod is fával fűt, akkor reménykedj, hogy nem feléd viszi a szél, met ha igen, akkor részvétem....

2014. dec. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:

#9-es vagyok


ja és van, hogy még júliusban is a szemétégetés fojtogató bűze elől kell menekülni, hiszen a 26 fokban is van aki befűt a szeméttel aminek a füstje betölti az egész környéket

és vigyáz, hogy ne legyen nyitva ajtó ablak nyáron, mert akkor a lakásodba megy a füst


ja és ha ablakot akarsz nyitni szellőztetni, akkor otthon kell lenned egész nap, mert ha dolgozol, akkor nem lesz időd kivárni azt a a napi 10 percet, amikor éppen nincsen füst

2014. dec. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!