Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mire kell figyelni adásvételi...

Mire kell figyelni adásvételi szerződés megkötésekor?

Figyelt kérdés
Én vagyok az eladó. most januárba kapnánk foglalót, a teljes összeget csak márciusba. Meddig kérjünk kiköltözési határidőt? És még mikre kell odafigyelni ilyenkor?
2014. dec. 27. 16:18
 1/6 A kérdező kommentje:
attól félek, hogy ha találunk egy új lakást magunknak és le is foglalozzuk, a tulaj a teljes összeg kifizetése előtt meggondolja magát. és akkor ott állunk lakás nélkül egy olyan szerződéssel a hátunk mögött amivel minél hamarabb ki kell költözni...
2014. dec. 27. 16:27
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

kiköltözést beszéld meg a vevővel, nálunk 1 hét volt, ismerősömnek 30 nap; a teljes összeg átvételétől számolva. többit egyértelműen ügyvédnél.


- ne foglalót tegyél le, hanem előleget.persze ilyenkor már nem igen lehet visszalépni, ez lehet 1 megoldás. de nem hinném, hogy valaki 1 milla foglalónál 2 millát visszafizet (8-9 mill lakásnál)-persze a lakás értékével arányosan számolj.

2014. dec. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
mint mondtam én vagyok az eladó. egyébként úgy tudom, hogy a foglaló törvényileg nem lehet 10%-nál több a lakás áránál.
2014. dec. 27. 17:44
 4/6 A kérdező kommentje:
értem miért mondod a foglalót: hogyha majd én megyek lakást nézni. nem tudom lehet e több 10%nál. egy ismerős szerint nem lehet, de nem rossz ötlet amit mondasz, majd utána járok
2014. dec. 27. 17:48
 5/6 anonim ***** válasza:
annyi a foglaló amennyiben megállapodtok. általában 10% körüli, de nem törvényszerű!-bármennyi lehet.
2014. dec. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp nézesd át a saját ügyvédeddel az adásvételi szerződést mielőtt aláírod. Ez a legfontosabb. Kiköltözni akkor szoktak, ha a teljes vételár megfizetésre kerül, innentől megállapodás kérdése, de a vevők szeretnek akkor rögtön költözni, amint fizettek. Persze megállapodhattok pár nappal későbben, ha belemennek. Nálunk másnap kell kiköltözni, amikor kifizettek mindent. Ugyanígy a vásárlásnál is amikor kifizettünk mindent, másnap menni kell az eladónak. Az ügyvéd mindenre kell, hogy figyeljen. Igazából az minden adásvételben benne van, hogy esetlegesen mégsem jön össze az egész, de ilyenkor ha a vevő hibájából hiúsul meg, akkor ő elveszíti a foglalót. Ti a foglaló birtokában tudtok már magatoknak lakást nézni és ti is csak a foglalót fizetitek ki, így ha a ti vevőtök eláll, akkor ti sem tudjátok ugyan megvenni a foglalózott lakást, de effektive pénzt nem veszítetek, ha csak a vevők által lerakott foglalót "adjátok tovább". Persze ha ti mint eladók álltok el az egésztől, akkor viszont nektek dupla foglalót kell visszafizetnetek. Ezért jól gondoljátok át mielőtt belementek bármibe is.
2015. jan. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!