Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Üresen álló házba, hogyan...

Üresen álló házba, hogyan könyörögjem be magam albérletbe?

Figyelt kérdés
A házat viszi a bank, üres jelenleg. Hogyan vegyem rá a nem bennelakó tulajt hogy adja ki nekem?
2014. dec. 27. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
ha viszi a bank, akkor má mindegy nem?
2014. dec. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
már vsz a bank a tulaj
2014. dec. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egy hete is kérdezted és akkor is azt válaszolták, hogy a jelenlegi (ex)tulaj már nem köthet szerződést amennyiben megkapta a határozatot a banktól. Mivel a bank elviszi a házat és van benne egy illegális lakó, így legfeljebb a kilakoltatási moratórium miatt húzhatod ott ki a telet akár ingyen is, de ahhoz az kell, hogy a jelenlegi tulaj egyáltalán beengedjen a saját felelősségedre. Kérdeés, hogy mennyire haragszik a bankra.
2014. dec. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tény, hogy voltam már úgy házat nézni vásárlás céljából, hogy még benne lakott a régi lakó, de a bank már hírdette eladásra. Szerencsétlen emberek mindent kitaláltak, hogy biztos rossz címre küldtek, biztos a szomszéd ház... de sajnos nem. Aztán a szomszédok és az ingatlanos is mondta, hogy bizony róluk van szó. Természetesen nem vettük meg.
2014. dec. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tavaly én is jártam ilyen félkész házban, megjelent a volt tulajdonos, benne volt a holmija, de az ingatlanos tudta, hogy nem ő, hanem már a bank az eladó. Jónak látszott, új ház, csak nagyon messze kint volt a falu szélén, kocsi kellett volna hozzá. Nem vettük meg, de azt hallottam, hogy nagyon hamar elkelt.
2014. dec. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Téveszmék elkerülése végett: a bank csak akkor rakja ki az ottlakót ha megvan az új vevő aki ki is fizeti.

Amíg nincs vevő addig lakhatja a régi tulaj...


A tény és való hogy ha mi vagyunk a vásárló akkor nem célszerű ilyen házat venni, mert ha megveszem a házát akkor "miattam" kerül utcára és köpköd rám a faluban.


De sok olyan ház van amire csak azért vettek fel hitelt hogy direkt bebukják.

Tehát pl tegyük fel külföldre akartam költözni régen. Árultam a házam de nem kellett senkinek. Vettem fel rá maximum hitelt, szabadfelhasználású jelzáloghitelt devizában és gyakorlatilag a bank a kezembe adta a vételárat. Ja hogy utánna nem fizettem tehát szándékosan bebuktam a hitelt az egy dolog... adja el a bank ahogy tudja, én meg eladtam címszó a banknak. Külföldön meg még a fizumból sem tudják vonni. Meg itthonho is ha vonják... minimálbérből vonnak 33%-ot... még akkor is megérte mondjuk 10 milkáért... :-) D

Tehát sok ház nem azért a bankké mert "szegény apuka elveszette állását, a deviza meg az egekben" hanem azért mert sokan eleve és szánt szándékkal, az értékbecslő megkenésével az 5 millás házra felvett 10 millát, ebből kettő visszament az értékbecslőnek, emberünkben meg megmaradt 8 millája... aztán a mai napig röhög a markában.

Tehát sok ház eleve a rosszhiszemű hitelfelvételek miatt üres, felvette rá a pénzt aztán lelépett.

Na én ilyen házba akarok beköltözni. A bank csak akkor rak ki engem meg bárkit onnan ha megvan a vevő. De ki a frász akar venni egy lelakott házat a falu eldugott helyén... hát senki.

Pont azért vettek fel rá hitelt mert az ingatlanpiacon eladhatatlan volt a ház, így hát eladták a banknak címszó. Teccikérteni?

Én meg az ilyen rosszhiszemű hitelfelvevőket akarom megkeresni hogyha már a pénzét kivette a házból és ígyis-úgyis adós Ő már pont lefogja szarni hogy mivan a házzal..

2014. dec. 28. 13:42
 7/8 anonim ***** válasza:
de ilyenkor a tulajnak már valószínűleg nincs joga kiadni, vagy rendelkeznie a ház felett. De ha ennyire okos vagy akkor be tudod könyörögni magad egyedül is.
2014. dec. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Könyörögd be magad a hajléktalanszállóra inkább, ha ekkora szarban vagy.
2014. dec. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!