Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha nem jelentkezek be egy...

Ha nem jelentkezek be egy részben saját tulajdonú házba azt látja bárki is hogy én ott lakom?

Figyelt kérdés
Örököltünk egy házat a testvéremmel ketten, de el kell adnunk mert tartozást is örököltünk, amit nem tudunk kifizetni, viszont én beköltözöm hogy addig se álljon üresen és ne kelljen albérletet fizetnem. Bejelenteni nem akarom magamat oda mert felesleges, arra lennék kiváncsi, hogy ilyen esetben látja e bármilyen cég hogy én ott lakom
2015. jan. 7. 17:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy ha van valami tartozásom megtalálnak e ott ez a kérdés lényege
2015. jan. 7. 17:31
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
A CIA és a MOSAD mindenhol mindenkit megtalál.
2015. jan. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, de a tulajdoni lapon már másnap rajta vagy a széljegyen a bejelentett lakcímeddel. Így ez visszafelé is működik, de azt csak a hivatalos szervek látják (mármint, hogy milyen ingatlanokban vagy érdekelt), a tulajdoni lapot meg bárki lekérheti. Gondban akkor leszel, ha rendelsz valamit, nem leszel otthon és a postán nem fogják odaadni, mivel a lakcímkártyád nem fog stimmelni.
2015. jan. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A postán eddig is odaadták és most se az szerepel a lakcímkártyán ahol lakom! De hogyhogy bárki lekerheti az én tulajdoni lapomat ezt nem értem!
2015. jan. 7. 20:08
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazából vodafone és bkv tartozasaim vannak ezek megtalálják e a címet az érdekelne csak!
2015. jan. 7. 20:11
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem találják meg a címedet.

De a tartozásokat jobb minél előbb rendezni.

Egyrészt egész életedben nem bújkálhatsz. Másrészt amint lesz hivatalos munkahelyed, és az adataid ( név, születési idő, hely, édesanyád neve stb) bekerülnek a rendszerbe, az a behajtócég akinek eladják a tartozásaidat meg fog találni, és azzal kezdődik a fizetésed majd, hogy letiltanak belőle 33%-ot. De addigra egy mostani 100 ezer forintos tartozásból 500 ezer lesz.

Van most egy ilyen alkalmazottam éppen...

2015. jan. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyi, 1000 ft-ért az ügyfélkapunk bármely adófizető megnézheti 1000Ft-ért bármelyik ingatlan tulajdoni lapját.


A közüzemi tartozások adó fejében is behajthatók, így ha kimegy a kérés a NAV felé a Vodafone-tól (ohol ugyebár tudnak a vagyonodról, mert a tulajdoni lap másolatát az adóhivatal is megkapja, max. nem lesz illetékköteles az átírás), a NAV meg így kiterjesztheti jelzálog formájában a közüzemi tartozásod az ingatlan hányadodra. Rengeteg ember van így.

2015. jan. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"közüzemi tartozások adó fejében is behajthatók"

Tehát ez így nem igaz. Ha így lehetne behajtani akkor a számládon azonnal inkasszó lenne. ilyet meg nem csinálhatnak.

Ha közüzemi tartozásod van és görgeted magad előtt akkor előbb utóbb eljut olyan fázisba, hogy a végrehajtási jogot jegyeznek be a te tulajdoni részedre, akár arra az ingatlanra is amit örököltél, vagy ha van másik akkor arra is. Persze előbb a fizudból tiltják. De akár a részedet el is árverezhetik.

2015. jan. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!