Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek miért kell tartano...

Szerintetek miért kell tartanom, hogy megbízzak ingatlanost az ingatlanom eladására?

Figyelt kérdés
Én szeretnék megbízni valakit, hogy eladja a házamat, de sokan lebeszélnek róla, mitől kellene tartanom ?

2015. jan. 11. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól , hogy megpróbálnak veled kizárólagos szerződést kötni és onnantól kezdve a kezükben leszel....

A probléma az , hogy az ingatlanosoknak könnyebb lenyomni egy ingatlan árát , mint felsrófolni ( és rendszerint meg is próbálják ezt).

2015. jan. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
igazából semmitől, ha rendes céget bízol meg.
2015. jan. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13%
Inkább az ingatlanosnak kell tartania attól, hogy kidolgozza a belét, és megkerülitek a vevővel, a háta mögött intézitek az adásvételt, ő meg hiába melózott.
2015. jan. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért próbálnak lebeszélni az ingatlanosról, mert a legtöbb embernek számít az az összeg is, amit jutaléknak kifizet. Ugyanakkor egy ingatlaniroda sokkal jobban, hatékonyabban tudja frissíteni a hirdetést, mint te saját magad. Arra kell figyelni, hogy nem szabad kizárólagos szerződést kötni, csakis nem kizárólagost és akkor te is tudod hirdetni, így meg benne van, hogy a te hirdetésedre viszi el a vevő. Illetve bármikor megszüntetheted, ha úgy ítéled meg, nem jól dolgozik az ingatlanos.
2015. jan. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%

a szerződés amit aláírsz, többnyire olyan, hogyha nem talál rá vevőt az értékesítő, majd később eladja valaki más valahogy, akkor is jár neki a jutalék.


ez ki fog derülni az értékesítő számára, mert a tulajdoni lapot később kikéri és ha más a tulaj, azonnal igényt tart a jutalékára, mert azt mondja, hogy aki megvette az ő ügyfele volt.



tulipánképpen, meg se érted a szerződést, mert nagyon hosszú és a magyarázatot pont az fogja adni, akinek hajlandósága van az átverésre

2015. jan. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Úgy van írva a szerződés, hogy még nem is bonyolódott le a TELJES ADÁSVÉTEL, a vevő csak az előleget/foglalót szeretné az ügyvéd előtt kifizetni neked, de az ingatlanos már ekkor ott liheg a nyakadban az ügyvédnél, hogy a jutalákát felvegye, mert az őneki már akkor jár. Ha a foglalóból nem telne ki, meg kell pótolnod, mert őnagyságáék már akkor követelik!!!

Nálam legalábbis így volt, és még számlát is alig akaródzott adni róla, csak többszöri felszólításra, és az ügyvéd csípős megjegyzése után.


Mellesleg nem kötöttem kizárólagos szerződést egyikkel sem, bármennyire is próbáltak rábeszélni. A legnagyobb ingatlanirodák pofátlanul 5-6 % jutalékról beszéltek első alkalommal. Aztán mondtam, hogy 2% is elég lesz, és azt sem bánom, ha a vezérigazgatójával jön vissza üzletet kötni - mert arra hivatkoztak, hogy a szabályzattól eltérni nem lehet, csak vezérigazgatói engedéllyel. Aztán ketten valóban elhozták a főnököt és visszakuncsorogták magukat 2 % díjért és NEM kizárolagos szerződést kötöttünk, mert kötöttem az ebet a karóhoz. Persze jól eladható, értékes ingatlanról beszélünk.


Amikor a vevőket hozták, akkor is zokon esett az ingatlanosoknak, amikor a vevők az ingatlan felől kérdezgettek és én meg az ingatlanosra mutattam - hogy kérdezzék meg a szakértő urat a témában, legalább a többmilliós jutalékért dolgozhasson meg egy kicsit.

Láttam rajta, hogy nagyon nem tetszik neki - úgy gondolta, hogy én majd a felmerülő összes kérdést megválaszolom és kezelem, én beszélgetek az ügyfelekkel, a jutalékot meg majd ő zsebre teszi...

2015. jan. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

6-osnak igaza van.


Főleg, ha benne laksz, akkor semmi értelme. Hirdetni minden oldalon ugyanúgy tudod te is, az ingatlanos is csak azt csinálná, hogy őt hívta érdeklődő és hánykor jöhet vele, aztán majd csak ott lesz, mint egy ötödik kerék az autón míg te körbe vezeted a vevő jelöltet és mindent elmondasz. (Esetleg annyit tesz buzgón, hogy ő nyomja meg a villanykapcsolót...)


Mindezért legombol egy csomó pénzt és valóban már akkor a nyakadban liheg, mikor foglalózik a vevő. Tehát adott esetben kapsz 200 ezer foglalót vagy ilyesmit a szerződés kötésnél, de ő már áll sorba, hogy neki 400 ezer forint díj jár és add oda rögtön.


Ráadásul nekem vevőként nem egy lakástól elvette a kedvem, mivel pl. a DH-nál úgy működik, hogy nem adhatsz ajánlatot csak úgy, hogy már odaadod nekik a foglalót és teszel egy kész ajánlatot, amit ha az eladó elfogad, akkor kész az üzlet. És megmagyarázta, hogy nekem ez jó. És nem fogta fel, hogy van 3 lakás, nagyjából ugyanolyanok és engem innentől csak az érdekel, hogy melyik adja oda olcsóbban, közölte, hogy nem lehet megkérdezni semmilyen formában, csak úgy, hogyha lerakom a pénzt az egyikre rendes részletes papírt írunk és ha elfogadja akkor az lesz. Én meg a végén mondtam, hogy akkor bässza meg mind a három lakást, én nem fogok így venni, hogy meg se lehet kérdezni hogy az IRÁNYár mennyire irány ár, csak bökjek rá egyre a 3 egyforma közül és ne foglalkozzak azzal, hogy lehet, hogy a másikkal jobban járnék, mert jobban leengedné.


Végül vettem ingatlanos nélkül.


Egy lakást meg mikor felhívtam, akkor a tulaj teljesen ki volt akadva, hogy előző nap adták el ingatlanossal alkudtak belőle + ugye 5% jutalékkal, úgyhogy még ha alkudok is belőle akkor is jobban jár velem, de már késő volt. És az ő saját újsághirdetését hívtam fel, nem is az ingatlanossal találtam meg.


Én csak akkor bíznék meg ingatlanost, ha messze lenne az ingatlan és nem lenne időm meg lehetőségem arra, hogy személyesen foglalkozzak vele.


De úgy, hogy benne laksz baromság!


Na meg nem kell bedőlni nekik, ha azt ígérik, hogy majd ők eladják azonnal.(mert hívogatják a tulajdonosokat, ha meglátják a hirdetésüket)


[link]

2015. jan. 14. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak érdeklődöm, azoktól, akik lepontoztak, hogy kinek, mi nem tetszett? Nem az elméletemet, hanem a tényeket írtam le.
2015. jan. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!