Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Visszajár -e a foglaló ebben...

Visszajár -e a foglaló ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Több mint 3 hónapja meg szeretnék vásárolni a házunkat, de nagyon szerencsétlenek, tájékozatlanok és buták a vevőink. Találtak egy bankot ahol úgy tűnt kapnak hitelt. Lefoglalózták a házunkat 500ezer forinttal, de szerződésen kívül és úgy hogy arról semmilyen más papír nem készült! Most úgy tűnik hogy nem fogják megkapni a banktól a kívánt hitelt 3 hónap szerencsétlenkedés után és fel fogjuk bontani a szerződést, mert így nem tudják megvenni a házat. Nekem nagyjából 60-70ezer forint kiadásom keletkezett az elmúlt 3 hónapban a hülyeségeik miatt, a lelki oldaláról nem is beszélve. De mit tanácsoltok mi legyen azzal az 500ezer forinttal? Megint mondom, semmi nyoma nincs annak hogy fizettek, de ha készült is volna, elméletileg nem jár vissza. Viszont a lelkiismeretem nem engedi, de egy 200ezret megtartanék belőle és még úgy is azt gondolom hogy ők jártak jól. Mit gondoltok?

2015. febr. 3. 08:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy vannak még emberek, akiknek van lelkiismerete.


Ha közben nem kellett más vevőket visszamondanod miattuk, akkor ha 60-70 költséged volt kb., 100E-t lefognék a többit visszaadnám. Lelki dolgokra meg nem nagyon ítél a bíróság se, ezzel jár.

2015. febr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A költségeidet (ahogy számolod, ténylegesen vagy az esetlegesen eltelt idő miatti veszteségeidet is) vond le belőle, a többit add vissza. Ez meg legyen tanulópénz, hogy szerződés nélkül nem fogadunk el semmi foglalót, előleget, csakis adásvételi szerződéssel, ügyvéddel!
2015. febr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen én rengeteget tanultam ebből. Egyébként 2 készpénzes érdeklődő volt ezalatt, de a fentiekkel már szerződésben voltunk. Tudom az érdeklődő még nem vevő, de mindkettő sürgősen keresett házat. Viszont mi is szerettünk volna másik házat vásárolni, úgy tűnik már a másodikat fogják előlünk eladni emiatt amit kinéztünk. Ha mondjuk én bármelyiket lefoglalóztam volna az ő foglalójukkal akkor nem kapnák vissza semmiképp. Csak volt egy rossz érzésem végig, hogy ezeknek nem fog összejönni.
2015. febr. 3. 09:16
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

sztem jól döntesz. költségeidet kerekítsed fel, beszéld meg velük, és add vissza. általában ha a bank miatt bukik minden, akkor más a fáma már.

de közöld velük, hogy nem jár vissza semmi hivatalosan, sőt akár nem is adtak volna semmit mert nincs nyoma sem. tanácsold nekik, hogy legközelebb írjanak a foglalóról papírt és írják bele, hogy ha a bank részéről nem jön össze, akkor visszajár a teljes összeg, vagy egy része. valamit azért okuljanak és okosodjanak.

2015. febr. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ha a vevő védeni akarja a pénzét, akkor vételár előleget ír a papírra, az minden esetben visszajár.
2015. febr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szegények :( De milyen ügyvédjük van? Hogy lehet ilyen szerződést írni, hogy a foglalót nem írják bele?

Én biztosan visszaadnám ebben a helyzetben, mert sajnálnám őket. Persze a költségeidet vond el.

2015. febr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ez az ő remek ötletük volt, mert azt hitték így nagyobb eséllyel kapnak majd hitelt a bankban, mert több lesz az önrészük, pedig pont hogy kevesebb, csak nekem sem jutott eszembe utána számolni, mert akkor még azt hittem normálisak. Hidd el amennyi bajt okoztak nekünk a kavarásaikkal az utóbbi hónapokban szerintem sokan szóba sem állnának már velük. De maguknak is okoztak épp eleget, ezért sajnálom őket én is valahol.
2015. febr. 3. 10:44
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

Akkor gyorsan szabadulj meg tőlük, nyugodjatok meg és kezdjétek újra, most már kicsit tapasztaltabban :)

A foglaló nem jár vissza. Nem tudom, hogy kérték-e egyáltalán. De ha van rá lehetőséged, akkor add vissza, a költségeid levonása után.

2015. febr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"Ha a vevő védeni akarja a pénzét, akkor vételár előleget ír a papírra"...amennyiben ezt az eladó is így gondolja(nem fogja)


Már ahoz gratulálok,hogy 3 hónapi bohóckodást kibírtál,az előszerződésbe milyen határidőt rögzítettetek??Én egy árva fillért nemadnék vissza,nyugodtan fölfoghatják tanulópénznek..

2015. febr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Senki tanú nincs, hogy átvettétek a pénzt? Egy fecnit sem írtatok, csak a kezetekbe nyomott félmilliót? A szerződésbe akkor egyáltalán mit írtatok pontosan?
2015. febr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!