Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Visszajár-e a foglaló ebben...

Visszajár-e a foglaló ebben az esetben? (Kérdés rövid, kifejtés hosszú)

Figyelt kérdés

Vásárolni szerettem volna egy kutyát, 90.000 Ft volt a vételár. Ugye mikor elmentem megnézni, egyből ki is választottam az egyik kutyust. Aláírtam a foglaló lapot, ami 40 ezer Ft-ról szólt. Mivel törzskönyvezett kutyusról volt szó, érdeklődtem a papírok iránt, mondta a hölgy, hogy még nincs folyamatban, de a napokban intézni fogja, mire elviszem ( 4 hét ) múlva, addigra talán meglesz. Ha mégsem egy 2 héten belül biztosan.

Na most, nekem közbe jött egy lehetőség, hogy külföldre mehettem dolgozni, s így a kutya már nem jöhetett szóba. Beszéltem a tenyésztővel...azt mondta, hogy megbízhatok benne, úgyis talál másik gazdit neki és ő ezen nem bukik pénzt, a foglalót vissza fogja nekem adni.

( Természetesen tisztában vagyok vele, hogy foglaló nem jár vissza, akár perelhet is az ember....ez így megy)


Abban egyeztünk meg, hogy ha a napokban nem talál gazdit a kutyának, akkor elhozom, nem akarom, hogy bukjon a pénz, a szüleimnél jó helyen lesz. Egészen idáig azt mondta, hogy nincs rá vevő, de amikor azt mondtam, hogy a napokban akkor elhozom a kutyust, hirtelen egyből lett rá érdeklődő, s el is adta.


Nos, mondtam neki, hogy akkor amiben egyeztünk, utalja át a pénzt. Mindig volt valami gondja, csak a kifogásokat kereste. Egyik nap értesít, hogy megtörtént az átutalás, de a számlámon érdekes módon nem volt rajta.


Kértem tőle, hogy a netbankos tranzakciót legyen már kedves lefényképezni, hogy lássam igazat mond-e. Erre átküldött nekem egy olyat, amin láttam, hogy egy teljesen megbuherált kép. S a számlaszám, amire "elméletileg" küldte nem volt helyes. A legvégén 2 szám fel volt cserélve.


Mondtam neki, hogy tévesen adta meg. "állítólag" elment a bankba, s közölte, hogy tévesen utalt át pénzt másik számlára.....stb..stb...és neki kikeresték ki kapta meg az összeget, felhívták telefonon, s mondták, hogy épp most vették le a pénzt a számláról, észre sem vették, hogy 40 ezerrel több van rajta. Hát igen.....szép mese...


Érdekes módon, arra a számlaszámra én is próbáltam utalni pénzt, mire kiírta, hogy helytelen a szám, ergo, nem is létezik. Bementem a bankba, hogy nem sikerül átutalnom pénzt egy adott számlaszámra, hátha ott sikerül. Ők is azt mondták, ilyen számlaszám nincs.


Szóval a csaj jól átvert, mondtam neki, hogy mégis csak kell a kutya, majd a szüleimnél ellesz. Erre ő eladja, miközben a foglalóm megvolt.



Most nem is az a szaros 40 ezer Ft érdekel, hanem egy magát becsületes embernek valló személy és nagy tenyésztő átvág, akitől nem várja az ember, bosszantó. Tehát nem a pénz érdekel, de számon akarom kérni tőle, hogy lássa engem nem nézhet hülyének. Mit tehetek ellene? Perelhetem?



2014. aug. 25. 09:07
 1/2 anonim ***** válasza:
fizetési meghagyást neki
2014. aug. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Már csak a meghamisított banki tranzakciót igazoló "szelvény" miatt is beperelheted. Ha esetleg tudnád bizonyítani a beszélgetésetekben hallottakat, akkor meg főleg. A legjobb lenne ha kiderítenéd, hogy nem is adta el a kutyát hanem hazudott róla és a pénzt sem kaptad meg pedig megígérte és erre még bekamuzta, hogy átutalta a pénzt és még meg is hamisította az ezt igazoló "szelvényt."
2014. aug. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!