Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanvásárlás utólag...

Ingatlanvásárlás utólag kiderült súlyos épülethibákkal, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy lakást tavaly decemberben. Úgy egyeztünk meg az eladóval, hogy a vételár egy részét (1 millió forintot részletekben fizetek később), a birtokba adás megtörtént és a tulajdoni lapon is rajta vagyok széljegyzetben. Azonban nagyon komoly épületszerkezeti-statikai problémák vannak a házzal, lakással, melyek utólag derültek ki. Bár az eladó aláírta, hogy megfelelő állapotban adja át a lakást és hibáról nincs tudománya (ezt külön kértem az ügyvédtől, hogy hangsúlyozza ki, mert egy régi házról van szó), de nem szólt nyilván. Most az van, hogy valószínűleg millióimba kerülnének a hibák kijavítása. Szerintem ezek után az lenne a minimum, hogy az 1 milliót engedje el az eladó, ennyit alaphangon rá kell költenem a lakásra. De nem akarja elengedni. Én pedig ezek után nem fogom kifizetni. Kérdés: Mit tehet az eladó? Felszólít írásban, hogy fizessek, majd ha nem fizetek, elállhat a szerződéstől, igaz? De ebben az esetben a foglaló kivételével vissza kell fizetnie a vételárat, ugye? Ha nem tudunk megegyezni, akkor ez a legrosszabb, ami történhet, igaz?

2015. febr. 24. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Nos ezért kellet volna statikus a vásárlás előtt!


1. Keress,JÓ ingatlanos ügyvédet!

2. Keress statikust,aki ad szakvéleményt!

2015. febr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az árat ki kell fizetned, hiszen erről papír van. a továbbiakban peres eljárás mellett tudod orvosolni a gondodat (egy jó ügyvéddel)
2015. febr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi a baja a háznak?
2015. febr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A biztosító nem fizet? Nekem van a lakásbiztosításban olyan rész, ami a rejtett hibákért is fizet.
2015. febr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak: a „mit kellett volna” dolgokon annyira felesleges rágódni. Tudom, hogy nem így kellett volna.

2. válaszolónak: igen, papír van róla, mint ahogy arról is, hogy jó állapotban kapom a lakást. Én arra vagyok kíváncsi, hogy mi van, ha papír ellenére nem fizetek? Nekem azt mondták, hogy annyit tud csinálni az eladó, hogy eláll a szerződéstől, aminek következményeképp vissza kell adnia a vételárat a foglaló kivételével, nekem meg vissza kell adnom a lakást. A kérdés az, hogy valóban ilyen „egyszerű”?

Több problémája is van a háznak, egyrészt az egyik fele süllyed (pont ahol az én lakásom van), amire nincs pénze a háznak, hogy csináljon vele valamit – már szemmel látható a süllyedés. A másik, hogy folyamatosan ázik a lakás és a lépcsőház is több ponton. Ez frissen volt festve (eltakarva), amikor vettem, hetekkel utána már elkezdett ázni. Jelenleg omlik a plafon a fürdőben és a konyhában, meg a lépcsőház egy részében. Ennek egy részét fizetné a biztosító, de nem az egészet.

2015. febr. 25. 08:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi szerepel az adásvételi szerződésben pontosan? Tehát hogy megtekintett állapotban vetted meg, az eladó pedig nem tudott semmiféle rejtett hibáról? Szerintem keress fel egy ingatlanos ügyekben jártas ügyvédet gyorsan, hogy mit lehet tenni. Tudom, hogy késő bánat, de sajnos rossz állapotú régi házaknál alapból statikust kell(ett) volna hívni, hogy felmérje, mi várhat rád.
2015. febr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sürgősen ügyvédet kell keresni, és ebből a szerződésből ki kell hátrálni. A friss festés utáni beázás is az eladó rosszhiszeműségét bizonyítja. A festés csak a hibák elrejtését szolgálta, a hibák el lettek hallgatva, gondolom a süllyedésről sem beszélt. Sürgősen jó ingatlanos ügyvédet keríteni és minden pénzt visszaszerezni, visszaperelni.

Ebben a lakásban nem lesz örömed, ha rád marad, csak a bosszúság lesz vele évtizedekig. Most lehet, hogy pereskedni fogsz egy-két évig, de utána megszabadulsz tőle, lesz pénzed, és mostmár a saját károdon tanultakat is figyelembe véve, választhatsz egy klassz lakást magadnak...

2015. febr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A szerződésben az áll, hogy megtekintett állapotban és hogy a tulajdonos nem tud hibákról. Megtekintésnél sem a süllyedés, sem a frissen festett belül szétrohadt fal nem tűnt fel, de a tulajdonos nyilván tudta. A "mit kellett volna" dolgokon még mindig feleslegesnek érzem, hogy rágódjak, ahogy tegnap is írtam.


Nem szeretnék évekig pereskedni. Még mindig arra vagyok kíváncsi, hogy az e a legrosszabb eshetőség, hogy ha nem fizetek többet, akkor az eladó eláll a szerződéstől és viszi a foglalót, de a vételárat vissza kell adja? HA csak a foglalót buknám, hát vigye.

2015. febr. 25. 23:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Keress fel egy ügyvédet, ő sokkal alaposabb választ tud adni, mint mi.
2015. febr. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!