Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nincs fizetve a tb-m már...

Ha nincs fizetve a tb-m már egy éve és elüt egy autó amit túlélek a mentők meg bevisznek súlyos sérülésekkel akkor utólag a kezelés díját kellene kifizetnem vagy az elmaradt Tb befizetést esetleg mindkettőt?

Figyelt kérdés
Lehet hogy hülyén hangzik de ma elég közel voltam ahhoz hogy elüssenek és egyből arra gondoltam hogy még a TB-m sincs rendben:D
2012. szept. 23. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Egyszer úgyis be kell fizetned és a késedelmi kamattal együtt.
2012. szept. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
azt tudom.
2012. szept. 23. 21:33
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

ez nem USA. ott ha nincs biztosításod, akkor szopóka.

Itthon minden magyar állampolgárnak jár az egészségügyi szolgáltatás mivel a TV-t mint járulék kell fizetni.


Ha nem fizeted, attól még jár, hitelbe. és egyszer be fogják hajtani. ha nincs jövedelmed, akkor az önkormányzat kifizetné.

2012. szept. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*TB-t
2012. szept. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Bevisznek, ellátnak, utána meg kiállítják a számlát a kezelésről amit be kell fizetned.
2012. szept. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
szóval akkor a Tb-t ki kéne fizetnem visszamenőleg plusz még a több százezres esetleg milliós kezelési költséget is? hát az aztán nagyon fair:D
2012. szept. 24. 21:37
 7/10 anonim ***** válasza:

ez természetesen hülyeség, mint írtam feljebb, ez nem Amerika. Ha nincs TB-d akkor szólnak, hogy ejnye bejnye, piros vagy. Ugyanúgy ellátnak. Visszamenőleg fizetned kell persze.


[link]


azok ellátása ütközhet akadályba akiknek nincs TB száma, pl nem magyar állampolgárok.

2012. szept. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

21:37


Édesapám nyugdíjas, volt egy műtétje. Ugye neki rendezve van a tb-je nyugdíjas létére, de mellett megkapta a már kifizetett számlát ami 450e-ről szólt. Szóval ha nem lett volna tb-je akkor azért a műtétért és ellátásért 450e-et kellene kicsengetnie.


Igen ez Magyarországon történt 2 éve.

2012. szept. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

számlát biztos nem kapott. tán rá volt írva a papírra, hogy "SZÁMLA" és annak számlaszáma, meg az, hogy hanyadik példány, stb? Vagy csak egy tájékoztatót kapott elszámolást, hogy mi mennyi volt?


Pl én be tudok lépni az ügyfélkapun keresztül az oep lapjára és meg tudom nézni, hogy mondjuk 5-6 évvel ezelőtt mennyibe került a mandulaműtétem. Mennyit perkált érte a TB. De az még nem számla arról, hogy ennyit kellett volna fizetnem ha nincs TB-m. Főleg, hogy minden magyar állampolgárnak VAN TB-je, nem vehetik el, SEHOGY!


Annyi történhet, hogy a biztosításod RENDEZETLEN, ettől még van.

2012. szept. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
46%
Ha elüt egy jármű nyilván bevisznek, a mentőautóban felírják az adataidat (ez attól függ, hogy milyen az állapotod) van-e nálad személyi, taj kártya stb...Ha bevittek a sürgősségire ellátnak, ez kötelességük. De után a kezedbe fogják adni a papírt amin a fizetnivalók lesznek.
2012. okt. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!