Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A telki szolgalmi joggal...

A telki szolgalmi joggal kapcsolatban kötelez-e engem valamire az előző lakó és a szomszéd közötti 2 éve kötött megállapodása, ha arról nem tudtam és a földhivatalnál sem lett bejegyezve?

Figyelt kérdés
Én a családi házat gyanútlanul megvettem. Az eladóm még az ügyvédnőnél sem közölte a szerződéskötéskor, hogy kötött korábban ilyen írásos megállapodást. Az ügyvédnő lekérte a földhivataltól az adatokat. Mindent rendben talált. Átírták a nevemre az ingatlant. Már 5 hónapja lakom az ingatlant, ekkor jön ez a Kft-s emberke ezzel a papírral. Azt mondta, hogy be akarja jegyeztetni a szomszéd telekre szolgalmi jogot a földhivatalnál, de mellékeli ezt a Megállapodást is, amit alá kell írnom. Amennyiben nem írom alá akkor beperel, mert őt kár éri azzal, hogy nem tudja eladni az ingatlant. Amennyiben olyan hülye lennék, hogy aláírom akkor pedig engem ér kár, mivel csökken az ingatlanom értéke. Nem tudom, hogy érdemes lenne-e pereskednem. Megnyerhetem-e?
2015. febr. 26. 20:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján jobban megismerve a helyzetet a #2-es hozzászólásomban leírtakat változatlanul fenntartom. Erről a Kft-vel kötött megállapodásról az eladónak mindenképpen tájékoztatnia kellett volna! Nyilván a vételárról ennek figyelembevételével tárgyaltál volna, és nem adsz annyit érte, ha a telked átjáróházként funkcionál - mondjuk amiatt, mert a bár szomszédnak van utcafronti telekrésze, de kapzsi módon 2 házat épített a telkére és a hátsó házat kvázi fogságba ejtette.

De ez nem a te gondod.

Még egyszer leírom, te jóhiszeműen jártál el, nem is értem, hogy az ügyvéd miért mondja azt, hogy kétes a kimenetele az ügynek, ha a Kft-s emberke beperel. Ne engedj a jogos tulajdonodból, súlyos milliókat fizettél érte!

Ezt a malőrt a Kft.-snek az előző tulajjal kell elrendeznie. Míg a telked értékcsökkenését vagy a Kft-s, vagy az előző tulaj ki nem fizeti, ne írj alá semmit. Ha egyáltalán pénzért hajlandó vagy átjáróházat csinálni a telkedből. Ez egy nagyon tiszta helyzet, pláne úgy, hogy a Kft.-s telkének is van utcafrontja - közlekedjenek azon. Ha perre mentek, te ezt a pert nem bukhatod el, csak akkor, ha a Kft. ügyvédjét fogadnád meg...

2015. márc. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha veled írta volna alá a megállapodást, rendben lenne, de neked ehhez semmi közöd. Ha eltitkolta az előző tulajdonos, akkor ez "hibás teljesítés". Inkább te perelhetnéd be őt csalásért.

Nekem öt hónap kellett a régi ház eladásához (és csak telekárban sikerült), már meg is állapodtam ingatlanoson keresztül egy másikkal, de az visszalépett. Nekem is összesen HÁROM HETEM volt arra, hogy másikat találjak, felmentem a netre és megnéztem Budapesttől északra mindent. Egy rögtön megtetszett, ingatlanossal másnap már itt is voltunk, mivel rengeteg vevőből csak nekem volt készpénzem, engem választott az eladó (devizahiteles volt a tulajdonos család, szintén szorult helyzetben). Nem bántam meg, bár félóra alatt kellett döntenem, elkapkodottnak tűnt. De bevált, két héttel később költöztem is. Neked nem jött be a három hét, sajnálom.

2015. márc. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Ma reggel bementem a Markó utcába a bíróság jogsegélyszolgálatára. Amikor elmondtam a tényállást a jogásznak, az volt az első szava, hogy a szolgalmi jog nem létezik, mert nincs bejegyezve. Vittem magammal a 2 évvel ezelőtti megállapodásukat is. Azt mondta, hogy azt ne írjam alá, mert az sem létezik. Ezeket többször nyomatékosan elmondta. Azt mondta nem kell csinálnom semmit, csak várjak. Amennyiben beperelnek az eltart 3-5 évig és úgyis én fogom megnyerni, tehát ők fogják fizetni a perköltséget. Azt is mondta, hogy a bíróság törvényileg fog hozni egy határozatot amelyben kötelezni fognak, hogy a szolgalmi jog bejegyzésére, hiszen abba a lakásba valahogy be kell tudni járni. Azonban akkor én az értékcsökkenés miatt követeléssel léphetek fel. Egyelőre hátradőlök és kényelmesen és várok.
2015. márc. 6. 11:05
 14/14 anonim ***** válasza:
A válaszolók (én sem) nem jogászok, mégis ugyanezt tanácsolták a józan paraszti ész alapján. Várd ki a végét, nem fognak perelni, mert az sokba kerül. Csak rád akartak ijeszteni.
2015. márc. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!