Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kell várni júliusig vagy...

Logisz kérdése:

Kell várni júliusig vagy korábban is vehetünk házat? Önerőnek számít a munkáltató egyszeri, vissza nem térítendő támogatása és a cafatéria?

Figyelt kérdés

Élettársi kapcsolatban élünk a párommal, van egy gyerekünk és július 2-re várjuk a másodikat. Ő dolgozik, én jelenleg táppénzen vagyok, míg meg nem születik a kicsi, majd csecsemőgondozási díjat kapok. Használt családi házat szeretnénk vásárolni. Páromnak öröklés útján (édesanyja halála miatt) van egy 50% tulajdonrész családi házból a nevén, nekem semmi. Ez gond a CSOK igénylésénél?

Illetve, ha már szülés előtt 28 nappal igényelném a csecsemőgondozási díjat, akkor már júniusban is megvehetnénk a házat munkáltatói támogatással (ez egyszeri, vissza nem térítendő összeg) és a cafatériából félretett összeggel? Beleszámítanak ezek önerőnek? Ekkor a CSOK-ot utólag vennénk fel.



2015. márc. 4. 11:30
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!