Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kirúghat a munkáltató?

Kirúghat a munkáltató?

Figyelt kérdés
10 hetes kismama vagyok. Már több mint 30 napja vagyok táppénzen, veszélyeztetett terhes vagyok. Nem is megyek vissza dolgozni. Irodai munkát végzek. Jobb is hogy nem dolgozom, mert nagyon stresszes volt. Másfél éve vagyok ott, már hivatalosan is bejelentettem a terhességet. Határozatlan idejű a szerződésem. Most hívtak fel, hogy el kell mennem üzemorvoshoz. Egy kicsit megijedtem, minek? Csak azért, mert lassan lejár, vagy azért, mert terhes vagyok és több mint 30 napja keresőképtelen? De ugye ezért nem mondhat fel nekem? Kevesen vannak a melóhelyen, a törvény megengedi nekik, hogy 30 nap után vehessenek fel helyettest a helyemre. Vagy ezért szeretnék, hogy elmenjek orvosira?

2015. márc. 4. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg tőlük, hogy miért kell menned?
2015. márc. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, de a válasz a "csak" volt...
2015. márc. 4. 09:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem rúghat ki.
2015. márc. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem rúghat ki. Elmész az üzemorvoshoz, beírja a könyvedbe, hogy jelenleg terhesség áll fen.

Megnézi a kezed, ezzel kipipálva a bőrgyógyászati részét.


És végeztél is.

2015. márc. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem mennék el a "csak" válaszra. Indokolják meg, aztán megyek.
2015. márc. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nyugi, csak lejárhatott

én voltam személyügyes, mindig nekem kellett jelezni, mikor kinek kell mennie megújítani

2015. márc. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell paráznod, mert nem rughatnak ki. Védett vagy terhesen. Szerintem azért kell elmenned az üzemorvoshoz,hogy ő is beírja az ő papírjába,hogy terhes vagy és veszélyeztetett. Ne parázz, menj el és kész.
2015. márc. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy terhesen nem rúghatnak ki. Az üzemorvosi vizsgálat pedig kötelező, azért kell menned. Irodában dolgozóknak évente egyszer kötelező.
2015. márc. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Csak óvatosan, pont 2015-ben változott meg erre vonatkozóan a Munka Törvénykönyve, vagyis megszünt a táppénz alatti felmondási védelem. Ha terhesen aktív állományban lennél, és bejelentetted volna a munkáltatónak, védett lennél, de táppénz alatt NINCS védettséged. Ne keresd benne a logikát... Szóval javaslom, h nézz utána a MT-ben, illetve ha beírod google-ba, hogy terhesség táppénz felmondás 2015, elég sok ezzel kapcsolatos cikket találsz. Viszont egyetértek azzal, hogy a munkáltató egy "csak" indokkal nem hívhat be és nem kötelezhet üzemorvosi vizsgálatra, miközben neked otthon kell feküdnöd.
2015. márc. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!