Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlant vásárolnék, de egy...

Ingatlant vásárolnék, de egy kicsit más a helyzet?!

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy nagyon szeretnénk venni egy házat vidéken. Sajnos egy Budapest Bankos tartozás miatt fent vagyok a BAR listán, de a részleteket tudnám fizetni 60000.-/hó-ig bezárólag.

Ilyen feltételekkel lehetne akár egy olcsóbb, 4-5M forintos házat venni szerintetek?

Nem hinném, hogy lenne ilyen mákom, de ha tudtok, akkor írjatok privátba!

Fontos, ugyanis egy korábbi katasztrófa miatt elvesztettük a házunkat, és most hárman élünk 28nm2-en.

Értelmes válaszokat előre is köszönöm!



#ingatlanvásárlás #részletfizetési lehetőségek
2015. márc. 9. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
BAR listásként hivatalos helyről levegőt sem kapsz,nemhogy hitelt! Ha mégis az valami átverős cég!
2015. márc. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán értelek. Ha BAR listás vagy, akkor mégis melyik banktól akarsz igényelni hitelt? Mert egyik bank sem fog adni.
2015. márc. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem igényelni szeretnék hitelt.

Csupán szeretnék venni egy házat RÉSZLETRE, tehát NEM hitelre.

Erre nem tudom, hogy milyen módok állnak rendelkezésünkre. Ugyanis 4-5M forintos házra fizetnék 60000.-/hó, ami szerintem nem túl rossz összeg. A BAR lista amúgy egy félmilliós személye hitelért van, amiértt már egymillió kétszázezer forintot levont a bank, tehát nem olyan dolgoról van szó, amit Ti értettetek..

2015. márc. 9. 20:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nos.


elvileg lehetséges, hogy találsz valakit, akinek van egy háza, de nem kell neki és pénzre sem igazán van szüksége. na, vele talán meg tudsz állapodni arról, hogy a következő 8-10 évben havi 60e-t fizetsz neki és ezért cserében ő neked adja a házát.

erre azért nagyon ne számíts, inkább töltsél lottót, annak nagyobb az esélye.


marad a banki hitel.

problémák:


1. önrész. forinthitelnél legalább 25% önrészt le kell raknod, azaz egy 4 milliós háznál 1 milliót és csak a maradék 3-ra kapsz hitelt.


2. hitelfedezeti érték. ha nem fizeted a hitelt, akkor a bank a házad értékesítéséből fogja behozni a veszteségét, de nem ér rá éveket várni valakire, aki sokat fizet érte, ezért eleve nyomott áron fogja eladni. ezzel számol, ezért hitelt csak a hitelfedezeti értékig ad, ami nyilván kevesebb, mint a vételár. hogy mennyivel, az sok mindentől függ, de a te vidéki olcsóbb házikód elég rosszul hangzik.


3. BAR lista. két fajta BAR van. az egyik az aktív, ami azt jelenti, hogy még tartozol, a másik a passzív, ami azt jelenti, hogy már nem tartozol, de még büntiben vagy. a második ebben az esetben nem nagyon érdekli őket, az első kizáró ok.


4. a hitel pénzbe kerül. hitelbírálat, földhivatal, közjegyző, ügyvéd, értékbecslő stb. 100-200e-t ki kell csengetni.


5. törlesztés. az, hogy te, szerinted, mennyit tudnál fizetni, a kutyát nem érdekli. az számít, hogy papíron, igazolhatóan mennyi jövedelmed van. ezzel számolnak. kb. teljes igazolt jövedelmed mínusz egyéb rendszeres kiadásod (pl. másik hitel) mínusz minimálbér. az így kapott összegnél csak kisebb lehet a törlesztőd. így is megvan a 60e?

2015. márc. 10. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Értem már. Szóval tegyük fel nekem van 5 milliós házam amit megvennél. Nekem fizetnél X ideig havi 60 ezer forintot.

Elvileg megoldható, hiszen az eladó és vevő között kell egy ilyen szerződést kötni. Ha az eladónak jó az is, hogy havi 60 ezret kap a házáért X évig, akkor akár így is megveheted a házat. De én gyanítom, hogy az ingatlan eladók 99%-a egy összegben akarja a pénzét, mert mondjuk abból venne újabb ingatlant, vagy szüksége van a pénzre. Szerintem hamarabb le fog járni a BAR listás büntetésed, és újabb hitelt tudsz majd kérni, minthogy találj valakit aki részletfizetéssel eladja a házát.

2015. márc. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Pontosan ez van amit mondasz. Amúgy köszönöm a válaszokat!

Most találtam egy eladót, aki így eladná, mert van vagy 4 háza, és azért ha elvétve is, de lehet találni. Csak a ház statikai állapotát kell megnéznem. Tehát akkor hitel nélkül így elméletben lehetséges, ezt mondtátok?!

Ennek örülök, bankhoz soha az életben nem szeretnék fordulni. Ne az én pénzemből menjenek el nyaralni...

Szerintem félmillió forintra 850000.- kamat egy kicsit sok, ráadásul úgy, hogy ez nem is magánbank. Úgyhogy inkább találok valakit, vagy a Duna Housenál próbálok meg részletre venni, hátha..

Amúgy ez a BAR lista mennyi idő múlva jár le, ha már az összes tartozást levonták??

2015. márc. 10. 10:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Merre laksz?
2015. márc. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mint írtam ha találsz olyan eladót aki havi részletben is eladná a házát, akkor csakis a kettőtök közötti szerződésen múlik az egész. Nyilván ügyvéd jelenlétében kell a szerződés megkötni. Én örülnék ha találnék ilyen eladó lakást, de az elmúlt 12 évben nem találtam.

A BAR listáról annyit, hogy 5 évig tart az aktív BAR lista. Vagyis 5 éven keresztül rajta vagy a listán. Utána ha letelik, neked kell kérvényezni, hogy vegyenek le a listáról. Ha nem írsz kérelmet akkor leszel passzív BAR listás. Vagyis még mindig rajta vagy a listán, de már a neved mellett ott lesz, hogy "adósság rendezve". Miképpen kérheted a BAR lista megszüntetését? A bankban adnak erről infót.

2015. márc. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!