Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Villany az utcában van. Ez...

Villany az utcában van. Ez mit jelent? Beköttetés és pénz szempontjából? Mi éri meg jobban villany téren? (aki tudja, hogy a gázzal mi a helyzet, az is írhat! )

Figyelt kérdés

2014. dec. 27. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Attól függ, hogy 1 v. 3 fázist szeretnél. Az 1 fázisút szerintem 150-ből megúszod, a 3 fázist 300e-ből sem biztos. Az, hogy legyen egy gázórád az utcáról behozva a gázt, az kb 300e szerelésekkel.
2014. dec. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Ismerős tavaly köttette be, neki mindennel együtt 400.000-be került, normál áramhoz.

Földkábelen kellett bevinni (nem értem, miért, mert egyszerű alföldi falu, semmi műemléki védelem vagy hasonló).

2014. dec. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

"Földkábelen kellett bevinni (nem értem, miért,"


Mert mindenütt meg akarják (végre!) szüntetni a ruhaszárító kötelekként feszülő régi légvezetékeket, és már kötelező a földkábel használata. Nekem már 10 éve is csak azzal lehetett rákötni az ELMÜ-nél.

2014. dec. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A legjobb a 3 fázisú áram, akár fűthetsz is vele, ha van éjszakai árammal működő hőtárolós kályha vagy bojler. Sokkal olcsóbb így.
2014. dec. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

# 4:


Miből gondolod, hogy elektromos hőtárolós kályhával fűteni olcsó? Vagy mihez képest olcsóbb?


Ha kicsit utánaszámolunk, hogy van 1 db 3 kWh-s hőtárolós kályha, mely egy 16 m2-es szobát nem képes befűteni olyan időkben 16 foknál magasabb hőmérsékletre, mint amilyen a hét elején volt és ezért naponta 900-1000 forintot kell fizetni és ez csak az épület egyetlen helyisége...

2015. jan. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tévedés. Jól szigetelt épület, termóablakokkal, tetőtérrel, lent a kinti mínusz 12-ben volt 20 fok, fent a két félszobában 16 fok. Ahol alszol, minek több?
2015. jan. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 6:


Ezt továbbra sem támasztja alá, hogy olcsóbb lenne elektromos hőtárolós kályhával fűteni, csak azt, hogy egy jól szigetelt vagy újépítésű házban az elektromos hőtárolós kályha is ki tud hozni 20 fokot, miközben a kiépítési költsége 5-6 helyiség esetében már azonos a gázcirkóval.

2015. jan. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A helyi áramszolgáltatónál van egy lista áramszolgáltatói minősítésű v.szerelőkről. Választasz egyet és elolvasod ezt az leírást - [link]
2015. jan. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!