Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vettem egy lakást. Átírattam...

Vettem egy lakást. Átírattam a szolgáltatásokat a nevemre, ahogy azt kell. Ha az előző tulajnak voltak tartozásai és azokat nem fizeti be, akkor nekem ebből mi bajom lehet? Pl. Kikapcsolhatják a villanyt?

Figyelt kérdés
És az a legjobb az egészben, hogy az elmű nekem nem mondja meg, hogy az előző tulaj kap-e számlákat, így azt sem tudom, hogy vannak-e kifizetetlen számlák.
2015. márc. 10. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
a szolgáltató addig nem írja át, amíg nincs rendezve a tartozás ... megnyugodhatsz
2015. márc. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig a korábbi tulajjal mentem együtt átíratni. Ott rögtön kiderült, hogy volt-e tartozás. És ott ki is kellett fizetnie. Addig elvileg át sem írják, amíg nincsenek rendezve a tartozások.
2015. márc. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Konkrétan Elmű-s a problémám.

Felhívtam őket azt mondtak, hogy én vagyok a szerződött fél a lakás vásárlásának dátuma óta.

Az előző tulaj meg azzal hívogat, hogy csekkeket kap az Elmű-től. Lehet, hogy csak le akar húzni???


Nem mentünk együtt, ezzel most már nem tudok mit kezdeni...

2015. márc. 10. 10:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is az eladóval együtt mentem a szolgáltatókhoz. Egyrészt te nem vagy még szerződött fél automatikusan, csak ha szerződsz az ELMŰvel. Mert ők nem lakással kötik a szerződést, hanem emberekkel...


A másik meg, hogy mondd meg az eladónak, hogy ha úgy gondolja, hogy a te saradat küldik nekik, akkor adja oda neked a csekket a SZÁMLÁKKAL együtt. Abból kiderül, mikori elszámolásra vonatkozik a befizetni való.


Ja, és ha lakást vettél, akkor nézz utána a közös költségnek is, mert mi pl ráterheljük az új tulajra, ha van tartozás, hisz akár tartozással együtt is megveheti a lakást. Kérni kell nullás igazolást mindenhonnan, úgy kell megvenni a lakást. Akkor biztos nincs tartozás.

2015. márc. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!

A közös költségnek még időben utána néztem volt is egy 100 +-os tartozás...

A nullás igazolásokat is kértem, hogy hozza magával csak amikor ő azokat kikérte kb. 1 hónappal később lett aláírva az adásvételi :(

2015. márc. 10. 11:35
 6/9 anonim ***** válasza:

még mindig bemehettek együtt.

Megkéred, hogy menjetek be, hozza el a szerinte kérdéses számlákat.

Ott majd elmondják, hogy mi az, miért kapott még számlát, lehet, hogy csak valami hiba. Nekem is volt, hogy a korábbi lakásomra vonatkozóan kaptam számlákat, egyszerűen elfelejtették törölni és jöttek a havi általánydíjas számlákat.

És jó ha te is ott vagy, mert legalább hallod közvetlenül, hogy mi a helyzet.

Szerintem ennyi fáradtságot megér, hogy tisztázzátok.

2015. márc. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell bemenni se hozzá. Mi is most írattunk át pár hónapja közműveket, van hozzá formanyomtatvány. Egy óra állás kell, és onnantól az új tulajé, addig a régié. Nálunk a régi tulaj csak hónapokkal később fizette be az óraállásig a saját részét. Nem történt semmi. Az átírás simán megvolt rendezés nélkül is.
2015. márc. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Persze, nekem megérne... csak gondolhatod, hogy mennyire készséges emberről beszélünk, ha volt több mint 100 ezer ft közös ktsg tartozása...
2015. márc. 10. 12:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Együtt mentünk be, megtörtént az ELMÜ ügyfélszolgálati irodában az átírás. De egy hónap múlva jött az ellenőr, megnézte a villanyórákat, fotózott. Aztán még egy hónap és az új szerződéssel együtt kijött egy 90 ezres hátralékról szóló számla! Nem a mi sarunk, hiszen csak egy hónapja laktunk ott. Szerencsére az eladó a közelben lakik, elvittük a csekket, szó nélkül kifizette. Mint kiderült, a házban hetekig benne lakott a válófélben levő fia! ELMÜ adatbázis kb. ennyire pontos.
2015. márc. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!