Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol érdemes tulajdonosként...

Hol érdemes tulajdonosként hirdetni az ingatlanomat?

Figyelt kérdés
Eddig az ingatlan.com-ra, jofogas-ra, olx-re, otthonterkep.hu-ra, ingatlanrobot.hu-ra nyomtam fel a hirdetésemet. Hívogatnak (persze, hogy beleírtam a hirdetésbe, hogy ingatlanügynökök kíméljenek stb.) az ügynökök, előbb vagy utóbb szerződni is fogok vmelyikkel, de melyikkel? Ja, és csak nem kizárólagos szerződéssel, kisbetűs rész elolvasással.

2015. márc. 19. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fontos helyekre már feltetted.

Én olyan ingatlanossal szerződnék, aki

- szavatolja, hogy kiemelt helyen lesz a hirdetésem (legalább pár hétig) az ingatlan.com-on

- szavatolja, hogy csak úgy jön ki érdeklődő, hogy ő is ott van (jó, ha egyszer nincs ott, még belefér, bárkit érhet "baleset", de azt nem akarnám, hogy rendszeresen vadidegen ingatlanosok hozzanak embereket, olyanok, akik nem ismerik a lakást - "vak vezet világtalant")

- nem kér 3%+ ÁFÁ-nál többet

- szimpatikus (ez már ugye szubjektív, de nekem fontos)

2015. márc. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A neten felraktad minden ertelmesebb oldalra szerintem
2015. márc. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lakást keresek, én is ezeket nézem, az ingatlanos se csinál többmindent szerintem.
2015. márc. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha valamit el akarsz adni, akkor jönnek a vevők, válogatás nélkül be kell őket engedned. Ez nagyon nem jó, mert nincs szűrés, a tolvajok, betörők, sőt gyilkosok is így szoktak bejutni. Ezért jobb, ha ingatlanos hozza a már szűrt vevőjelölteket. És ő le is igazoltatja őket, nem jöhet a lakásmaffia, a nem napon barnult, lármás és ragadós kezű pereputty. Nekem fél év alatt sikerült eladni a házat, így is.
2015. márc. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért kellene beengedni a gyilkosokat, meg a betörőket meg a cigókat, ha te árulod? Ha valaki nem szimpatikus amikor kimész ajtót nyitni, akkor azt mondod neki, hogy éppen most kelt el, tárgytalan, viszontlátásra.

És ha lenne arca visszapofázni, hogy akkor miért van még mindig hírdetve, akkor azt mondod, hogy a rokonod tette ki mert te nem értesz hozzá, de most kórházban van, ha felépül majd leszedi...

2015. márc. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hű, mennyi jó ötlet és javaslat! Nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek, sokat segítettetek... Én a kiemelt hirdetéses javaslatra és a "erősen nem szimpi" vevőkre sem gondoltam, hogy esetleg olyanok is jöhetnek.. Nagyon köszönöm mindenkinek!
2015. márc. 23. 12:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Tavalyelőtt öt hónapig mással se foglalkoztam, csak ház eladással és vétellel. Van egy ingatlanos ismerősöm, jó kiképzést kaptam, mit tegyek és mit ne. A lármás nem napon barnult pereputty nem tartozott a kedvenceim közé, el se akartak menni, sűrűn emlegették a devlát. Többször visszajöttek, de akkor már a szomszéd is megunta és kihívta a rendőrséget.
2015. márc. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő.. én nagoyn parázok a dakoták miatt, mert egyedül vagyok a gyerekkel, a férjem külföldön dolgozik és rám maradt az ingatlan eladása.Kinyitom az ajtót és ott áll egy rakás sötétség, már előre parázok. Ha másért nem, ingatlanos ide vagy oda..... kénytelen leszek megbízni egyet kettőt, hogy legalább ettől kíméljenek meg. Már ilyesmi is megfordult a fejemben..
2015. márc. 24. 15:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Az elmúlt hónapokban eladtam lakásomat és vettem másikat, van tapasztalatom.

#4-es szerintem ingatlanos, volt néhányhoz közöm, azok mondtak ilyeneket, mégsem tudták eladni a lakásom 1.5 alatt sem, azzal együtt, hogy megfelelőnek ítélték meg az árat.

Ingatlanos senkit sem ellenőriz le! Csak aláíratja a papírt az érdeklődővel, hogy látta, elkéri egy-két adatát, hogyha a jelölt nélküle venné meg az ingatlant, tudjon pereskedni. Sok olyan érdeklődött hozott, akik más paraméterű lakást kerestek, de rábeszélte őket, hogy nézzék meg.

Végül magam adtam el a a lakást kb. 1,5 hónap alatt (benne volt karácsony és újév is), többért mint az ingatlanos adta volna és a több mint 1mft jutalékot is megspóroltam.

2015. márc. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A tesóm is próbálkozott magától eladni a lakást, hamar fel is adta. Elképesztő, hogy mennyi idő és energia ez az egész... Ráadásul az érdeklődők között is nagyon sok a komolytalan. Ő végül a GDN-nel adta el, Happy szerződést kötött, semmi apróbetű nem volt. Nagyon alapos munkát végeztek, hamar el is kelt a kecó. A közhiedelemmel ellentétben egy jó ingatlanos tényleg aranyat ér!
2019. máj. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!