Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akik újépítésű lakásban...

Akik újépítésű lakásban laknak Budapesten, kérhetek véleményt?

Figyelt kérdés
Vegyes tapasztalatokról hallottam eddig... Megéri, minőségi, megbízható? Vagy inkább "normális" lakás volna jobb? Köszi
2015. márc. 29. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi számít normális lakásnak? Panel? Régi körfolyosós ház lakása?

Nézd meg jól ki a beruházó és olyan lakás vegyél, ahol nagy cég a kivitelező. Azok nem tudnak eltűnni 1 év alatt. Kinéztél már konkrétan építkezést?

2015. márc. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Angyalföldön vannak újépítésűek, azokat néztük pl. Vagy Zuglóban is sok van. A normált arra értem, ami nem újépítésű (most ebben a kérdésben). Azért is kérdem, mert egy ismerősöm újépítésűbe költözött, majd 2-3 év egy valag repedés keletkezett a szoba falakon. Másrészt ezeket a típusokat gyorsan húzzák fel, épp ezért nem tudom, mennyire megbízható munka, minőség.
2015. márc. 29. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:
A minőség nyilván kivitelezőtől függ. (Ha több ütemben készült, általában az első ütem minősége a legjobb.) Általánosságban én megbízhatónak mondanám, csak szerintem túl drága. Ráadásul ez többet veszít az értékéből, mert ha eladod, már nem lesz újszerű, ellenben egy használt téglánál megítélésben nem olyan nagy a különbség, hogy 60 vagy 80 éves...
2015. márc. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon meg kell nézni, korábbi projekteket is. Mi kicsit megszívtuk, a ház kivitelezése gyatra, reped a csempe, beázás, penészedés több lakásban, műszaki problémák sora a lifttel. A kivitelező megszűnt mire garanciális javítások aktuálisak lettek....Azért szeretünk itt lakni, de ezek nagy bosszúságok, tanultunk belőle.
2015. márc. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Azért írtam, h kivitelező függő is. És sajnos az sem mindegy, h mit kér beépteni a beruházó. A beépített anyagok minősége csak kisebb részben függ a kivitelezőtől. Általánosságban minden anyagot, burkolatot, műszaki berendezést jóvá kell hagyatni a beruházóval a kivitelezőnek. Mindenképp olyan helyen vegyél lakást, amelyen ismert, nagyobb a kivitelező cég. Ha belefér az új, érdemesebb szerintem azt venni. Ha később probléma van, jogszabály szerint javítaniuk kell. Repedt fal meg bármelyik új építésű lakásban előfordulhat, igaz, nem mindegy mennyire.
2015. márc. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!