Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehetne a nevemen a ház?

Hogyan lehetne a nevemen a ház?

Figyelt kérdés
az udvarunkban tehát a mi földünkön van egy hàz aminek a tulajdonosa kb 25 ève nem èl benne nem is tudjuk hol van semmit nem tudni róla, szeretném felújítani ès lakni benne, de hivatalos dolgokat mint villany, víz, stb nem tudok elintézni mert nincs a nevemen, a tulajt nem tudjuk hol van, lehet-e valahogy megvenni vagy nem tudom ha a tulaj nincs meg!??

2015. ápr. 8. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Kicsit kuszának találom a leírásodat.

Osztatlan közös tulajdon az udvar és van rajta több külön tulajdonú épület(rész) és ebből szeretnél te egyet megvenni. Jól értem?

2015. ápr. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
több ház van az utcában mind a mi földünkre épült, de azóta már a többi ház tulajdonos megvette tőlünk a telket tehát már a föld is az övék kivéve ezt a házat a tulajdonos nem lakik benne kb 25-27 éve, szeretnék beköltözni de nem tudom hogyan lehetne a nevemen a ház, a föld a miénk amire épült, de a hâz más nevén van, akit nem tudjuk hol van!
2015. ápr. 8. 23:56
 3/5 A kérdező kommentje:
a villanyt utóbbi időben nem fizettük ezért ki van kötve és vissza kellene kötni de ha nincs a nevemen ez lehetetlen.
2015. ápr. 8. 23:58
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Két lehetőséged van.

1.

Megkeresed és megveszed lepapírozod.

2.

Mivel az épületet x ideje nem használják

elbirtoklod.

Pontosan nem tudom, hogy hány év kell hozzá (azt hiszem 10).

De keress rá az elbirtoklásra.

2015. ápr. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ingatlan 15 év után elbirtokolható.


[link]

2015. ápr. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!