Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A lakást bérlők felhalmoztak...

A lakást bérlők felhalmoztak közüzemi tartozást, hogyan tudnám azt az ő nevükre íratni ha az én nevemen van minden, illetve, hogy tudnám ezt beszedni tőlük ha nem fizetnének?

Figyelt kérdés
Kb. 1,5m forintot sikerült az évek során felhalmozniuk, mik a lehetőségek azon kívül, hogy én nyelném le a tartozást?

2015. febr. 3. 20:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
per ... más nincs, ha a jó szóból nem értenek
2015. febr. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kifizeted helyettük, hogy ne halmozódjon tovább (a közművek végül úgyis behajtanák rajtad), és utána fmh-t indítasz a bérlők ellen.

Illetve, ha még mindig benn laknak (ez nem derül ki egyértelműen), akkor emiatt akár felmondhatod a szerződést, és kiürítési pert indíthatsz ellenük, amiben kérheted tőlük az általad helyettük kifizetett díjak megtérítését is.

2015. febr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden a te neveden van, hogyan tudott ennyire elvadulni a helyzet? Nem te kaptad a számlákat? Nem is voltál rájuk kíváncsi?
2015. febr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%

Hamar összejön az ilyen minusz.

A drága albérlő megfúrja a gázórát, vagy megbont egy plombát...

A főbérlőmnek 2 albérlete volt, előttünk a miénk is Rikárdóéknak volt kiadva. A mi albérletünkben megbontotta a plombát, és sziloval rakta össze, a másik albérletben megfúrta az órát. 500-500 e bünti lett a vége...

2015. febr. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az évek során kellett volna tenned valamit. lehetőleg az első tartozás keletkezésekor.

Most jöhet a jogi út...


El sem tudom képzelni, hogyan fajulhat el így egy ilyen helyzet....

2015. febr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát egyelőre mindenképp neked kell kifizetni. Utána indíthatsz egy fizetési meghagyást, ami persze nem lesz eredményes, aztán a végrehajtásnál már nem árt, ha van némi bizonyítékod is, aztán ez vagy eredményre vezet, vagy nem, de ez nem 1-2 hét lesz. Meg ha eredményre vezet, esetleg a NAV is érdeklődni fog, hogy hogyan és miért is került hozzád ennyi pénz. Bár biztos vagyok benne, hogy te egy becsületes és előrelátó ember vagy, a szerződést közjegyzőnél írtátok és az adóhatóság felé is példásan rendeztél mindent, úgyhogy nincs mitől tartanod. Bár nem tudom, akkor hogy felejthetted el a mérőórákat a bérlő nevére íratni átadáskor vagy legalább rendszeresen ellenőrizni az állapotokat...
2015. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 kiad-lak ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy "felhalmoztak". Minden hónapban személyes találkozás van és tételes elszámolás.

Minden egyéb eset a te károd.


Cseréld le a villanyórát kártyásra! A bérlődet max. perelheted. Fel kellett volna mondani az első alkalommal.

2015. febr. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

8 db saját lakást (rokonságon belül) adok ki több, mint 25 éve. Nagyobb gondok nincsenek a bérlőkkel, mert:

A Lakásbérbeadók Egyesületének mintaszerződését használom, ami nem teszi szükségessé a bérlőszerződés perben való érvénytelenitését, mert automatikusan megszünik, ha a bérlő tartozásba kerül (akár rezsivel, akár bérrel tartozik).

Rezsielőleget szoktunk szedni a kaución felül és ha a felét lefogyasztotta, akkor fel kell tölteni az előleget. Ha nem teszi, ok a zárcserére (lásd lejjebb).

A bérlő tartozás esetén be sem léphet a lakásba, a tulajdonos viszont igen, igy a gyakori fenyegetés, hogy ’feljelentlek magánlaksértésért’ kiröhöghető.

Mivel a tartozó bérlő be sem léphet a lakásba, kettő órával a tartozás keletkezése után lecserélhető a zárbetét az ajtón (egy olyan cilinderbetétnek kell lenni, amihez sohasem adunk kulcsot a bérlőnek). A zárcsere szerződésben rögzitett díja 10.000.-Ft, amig a bérlő ezt ki nem fizeti, addig sem hosszabbitást, sem közüzemi törlesztést nem tud fizetni, mert első a zárcsere díja.

Ha a bérlő ’őrzi’ a lakást, ki sem lép belőle, hatékony fegver a közüzemi szolgáltatónál a közüzemek kikacsoltatása, de ez csak akkor megy, ha tulajdonos nevén vannak a közmüvek, tehát nincsenek a bérlőre iratva. A gáz kikapcsolása csak fütési szozonban hatékony, mig a villany kikapcsolása mindig hatékony. A viz kikapcsolása közegészségügyi okból csak akkor megengedett, ha van 300 méteren belül vizvételi lehetősége (pl. egy pláza WC-je), de ha már nem léphet be a lakásba, akkor ez a korlát sincs.

Ha a tulajdonos irásban jegyzőkönyvezi, hogy a bérlő megbuherálta a mérőket és büntető feljelentést is tesz a bérlő ellen, akkor általában mentesül a jogkövetkezmények alól, de pereskedni kell a közmüszolgáltatókkal. A biróság a tulajdonos nem adósnak, hanem károsultnak szokta tekinteni.

A böntető feljelentést mindig ’ismeretlen tettes’ ellen célszerű megtenni, mert akkor nem lehet visszalőni ’hamis vád’ emlegetésével.

Nagyon makacs bérlő esetén legális kidobóembereket lehet fogadni (fegyveres kutyás szolgálat), ennek díja kb. 100.000.-Ft tehát úgy kell kauciót szedni, hogy teljen rá. A legkeményebb ügyünk 2011-ben volt, 11 késsel felfegyverzett barna ember kergette a tulajdonost el. A biztonsági őrok 4 óra alatt kidobták az egész bandát a helyi rendőrjárörök és a rendőrök által riasztott TEK-esek segitségével (mert megtámadták az egyenruhás rendőrjárőrt is). Négy embert letartóztattak, bilincsben elvittek, a többi pedig behúzva fülét farkát elhúzott.

Ha gyerek van akkor gyámhivatal is kell, ami több napot igényelhet. Ilyen esetben szoktam kérni 500.000.-Ft kauciót a gyerekesektől, amire a legtöbb gyerekes elfut, mint a mérgezett egér. Természetesen, ha van pénze a bérlőnek, pl. most adott el ingatlant és újat akar venni, akkor leteszi gond nélkül az 500eFt-ot.

Ha nem bizik a bérlő abban, hogy a kauciót a tulajdonos nem költi el, közjegyzői letétbe lehet tenni (dijköteles, drága) vagy a Lakásbérbeadók Egyesületénél lehet letétbe tenni dijmentesen, ha legalább havi 800.-Ft-os tagságod van. Ez a tagság arra is jogosit, hogy a tartozó bérlőket leinformáld, mielőtt kiadod a lakást valakinek. Ha leadod a neked tartozók személyi adatait, akkor dijmentesen felveszik az adatbázisba, és ha két-három helyről a bérlő visszakapja, hogy ’magának nem adom ki a lakást, mert az előző helyein tartozása volt’ általában a bérlők beijednek, hogy nem lesz hol lakniuk.

A fizetési meghagyás csak akkor hatékony ilyen összegnél, ha a bérlőnek végrehajtható, beköltözhető ingatlana van. Ekkor is eltart 2-3 évig, és addig Te hitelezed az ügyvédet közjegzőt, végrehajtót, stb. ami sokszázezres tétel.

Ha munkabérből kell letiltani, akár 8-15 évig is eltarthat sőt van amikor tök behajthatatlan, mert pl. bejelentés nélküli munkára megy Londonba, amit ki sem tudsz nyomozni, hogy hol van.

Tehát nem szabad hagyni a tartozást gyülni. Kéthetente le szoktam olvastatni az órákat a Lakásbérbeadók Egyesületének nyugdijas bácsijával, aki kiszámitja, hogy mennyit kell fizetnie a bérlőnek és fel is hivja, hogy fizessen. Az elszámolás nem a közüzemi számla alapján megy, mert az egy hónappal később ér ide, hanem m3, kWh alapján szerződésben rögzitett egységárakon, de alapdíj és szénfillér nélkül.

István

2015. febr. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

# 8


Elképesztő amit itt leírtál.... :-(

El sem tudom képzelni milyen lehet egy általad üzemeltetett lakásban lakni.


Én is ezzel foglalkozom (igaz én 22 ingatlant üzemeltetek) de még soha nem kellett ilyeneket csinálnom mint amiket te itt napi gyakorlatként leírsz.

Elképesztő.

2015. febr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is hűltem-haltam, míg olvastam István szösszenetét, de nekem teljesen korrektnek tűnik. Talán az egyetlen megoldás, ahol a tulajdonos is védve van.
2015. febr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!