Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Támogatják valahogy az egyedül...

Támogatják valahogy az egyedülállók első lakáshoz jutását a Fundamentán kívül?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 13. 16:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Az a fajta támogatás, amit a Fundamentától kaphatsz, mindenkinek alanyi jogon jár, nem számít, hogy milyen a családi állapotod és az se számít, hogy hány éves vagy. Ezen kívül van még 3 pénzintézet, ahol van lakáskassza program.

Létezik még államilag támogatott hitel, meg júliustól, ha van már gyereke az egyedülállónak, Ő is kaphat CSOK-ot, egyéb támogatás nincs.

2015. ápr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

"Ezen kívül van még 3 pénzintézet, ahol van lakáskassza program. "


Ez érdekelne, mire gondolsz?

Ha az OTP és Erste ahol ugyanazt lehet, mint a Fundamenta, akkor az ugye nem aktuális, mert ezekből sajnos csak egyetlen egynél lehet ilyesmit kötni.


De ha valami más, amit havi 20 ezres lakászkassza mellett is igénybe szabad venni, akkor érdekelne és gondolom a kérdezőt is!

2015. ápr. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

2-es kérdező arra gondoltam, hogy nen csak a Fundának van lakáskasszája, hanem az Aegon, ERSTE, OTP is nyújt ilyen típusú terméket.

Nem csak 20.000Ft-ot lehet megtakarítani egyszerre,

hanem annyiszor 20.000Ft-ot, ahány közeli hozzátartozódra, mint kedvezményezettre kötsz szerződést. A közeli hozzátartozók egymás között szabadon felhasználhatják ezeket a szerződéseket, tulajdonrészt nem kell szerezniük az ingatlanban, ezzel gyakorlatilag megsokszorozható a 30% támogatás.

2015. ápr. 14. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Jó ez ilyen kiskapu dolog, tehát nincs más kifejezetten lakás célú.
2015. ápr. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

A Fundamenta csak egy példa volt, nekem ez van. Máshol nem nyitok, bár nem tudom, ha több helyen is nyitnék, máshol is járna-e rá az állami támogatás. Szóval ezt én már fizetem néhány éve magamnak, de egyedülálló vagyok és gyerekem sincs, a szüleim meg nem tudják annyira kipótolni, hogy ezzel együtt meglegyen, úgyhogy én spórolgattam össze a pénzt magamnak még mellé, amennyire tudtam, ami egy kis szoba-konyhás garzonra elég (így 30 éves koromig), de abból se mindegyikre. Hitelt nem akarok felvenni, mert nem állok úgy, hogy biztosan tudjam, hogy fizetni tudom-e végig a többi kiadásom mellett.

Nem tudom, lesz-e gyerekem, azt se, hogy lehet-e, mert gyerekkoromban pubertás idején nőgyógyászati problémával vizsgáltak, és akkor felmerült, hogy ez a probléma a gyerekvállalást akadályozhatja esetleg a jövőben.

2015. ápr. 14. 09:29
 6/25 anonim ***** válasza:

" Máshol nem nyitok"


Sajnos nem is nyithatsz! Ha van fundamenta akkor OTPnél vagy mashol sem nyithatsz lakástakarékot mert azt egy embernek csak egyet lehet. Max 20 ezer ft per ho sajna!

2015. ápr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Na, azért ez így ebben a formában nem igaz. Egy embernek lehet több lakásszámlája is, ha a többin megjelöl kedvezményezettek, aki közeli hozzátartozó lehet. Ilyen módon pedig akár az összes lakástakaréknál lehetne szerződése egyidejűleg, ha van annyi szabad adószám a családban. Technikailag tehát megoldható, más kérdés, hogy nem túl gyakori.
2015. ápr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként az egyedülállók támogatása valamiért eléggé háttérbe szorult, még az egy gyermekes családok is magukra vannak hagyva, ami szerintem gusztustalan húzás volt ettől a kormánytól.
2015. ápr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

Egy embernek csak egy lehet. Kit akarsz megjelolni? Szomszéd nénit, aki aztán lenyulja a lóvét a végén hiszen ő a kedvezményezett?


Vagy testvéreket vonsz be akiknek ugyanugy van és ugyanugy szeretnének majd egyszer saját lakást?


Vagy szülőt akinek egyrészt a gyerekek miatt osztozni kéne másrészt nyilván saját lakás felujitására is mindig jol jön a fundamentaval összeszedett pénz.



Szóval nagyjábol pontosan igaz hogy fiatal pár 2x 20 ezret azaz összesen 40 ezret tud lakástakarékba tenni. Ha ennél többet szeretne megtakarítani akkor valahova máshova is kell tenni a pénzt!

2015. ápr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

"Egy embernek csak egy lehet. Kit akarsz megjelolni? Szomszéd nénit, aki aztán lenyulja a lóvét a végén hiszen ő a kedvezményezett? "


Oké, kérdezek: a szomszédnéni mióta közeli hozzátartozó? :)


"Vagy testvéreket vonsz be akiknek ugyanugy van és ugyanugy szeretnének majd egyszer saját lakást?"


Ismét kérdezek: mi nem volt világos abból, hogy szabad adószám? Ha a testvérnek van (mondom HA van) akkor az ő adószáma értelemszerűen nem szabad. HA meg nincs neki, akkor szabad és 4-10 éves időtartamig igénybe is vehető. Nem túl gyakori még, (sajnos) hogy a családban mindenkinek lenne lakásszámlája. A kérdező esetében pedig elég egyértelmű, hogy nála sem ez a helyzet. És elsősorban őt most az érdekli, hogy számára milyen megoldás létezik, nem az, hogy te milyen kifogásokat tudsz gyártani.


Tehát összefoglalva a lényeget: valós és gyakran alkalmazott lehetőség egy családban, hogy a szerződő több lakásszámlát is nyit, mindegyiken ő a szerződő, de egy kivételével mindegyiken megnevez egy kedvezményezettet.


Ez értelemszerűen azokra az esetekre vonatkozik, ha a családban levő adószámok szabadok, még ha vitatkozó barátunk számára ez a tény nehezen is feldolgozható.

2015. ápr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!