Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakástakarékot szeretnék...

Lakástakarékot szeretnék kötni, nagy induló tőkével, de rövid futamidőre, hitel felvétele nélkül. Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Most, 19 éves fejjel elkezdtem azon gondolkozni, hogy lassacskán ideje volna a saját lábamra állni, és elkezdtem gyűjtögetni lakásra. 3-4 éven belül szeretnék NAGYOBB RÉSZT ÖNERŐBŐL venni magamnak egy házat. Jelenleg úgy állnak a dolgaim, hogy egy százas kezdőtőkét tudnék belefektetni, és havi 20-25öt, esetleg többet, alkalomtól függően. Erre az esetre melyik lenne a legjobb lakáskassza?

2015. ápr. 22. 00:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is örömmel olvasom, hogy 19 évesen magadtól jutottál arra a döntésre, hogy gondoskodnod kell a jövődről. Tényleg jó látni, hogy vannak emberek, akik ennyi idősen már felelősen gondolkodnak.

Mivel a lakástakarékok ugyanazon törvény hatálya alá tartoznak, lényeges különbség nincs. Én személy szerint a Fundamentát tartom legjobbnak, de minden ember más.

Havi befizetésnek akkora összeget válassz, amelyiket rendszeresen tudod vállalni, mert a szerződés típusát ennek megfelelően fogod kiválasztani. Egy számlára havi 20 ezer forint a maximum, ha tudsz ennél többet is vállalni és van a családban szabad adószám, akkor közeli hozzátartozót, mint kedvezményezettet megjelölve további szerződések is lehetnek a neveden. Négy év a legrövidebb, ha ennél hamarabb szeretnél lakáscélt realizálni, azt csak megelőlegező hitellel tudod megtenni.

2015. ápr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!