Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyon rossz anyagi helyzetbe...

Nagyon rossz anyagi helyzetbe kerültünk párommal, ezért a mamájához akarja, hogy költözzünk. Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Albérletben élünk, párom fizetését 4 hónapja tiltják, egy nagyon régi tartozás miatt, amiről én nem is tudtam. Sőt 2 helyről egyszerre , így letiltják a fele fizetését. Van 2 hitelünk, emellett ugye az albérlet. Ez alatt a 4 hónap alatt nagyon eladósodtunk, el vagyunk maradva a törlesztőkkel is, és az albérlet kifizetésére is épphogy elég a fizetésünk. Még 2 hónapig fogják neki vonni. Ő azt akarja, hogy átmenetileg amíg rendbe jövünk anyagilag költözzünk a mamájához, aki egyedül lakik. Nincs vele semmi bajom, de valahogy nem tudnám elképzelni. Még sosem laktam másnál. Tudom, hogy jobb lenne anyagilag, de nagy ára lenne. Az a baj, hogy kismama vagyok, és otthon vagyok minden egyes nap. Így nagyon sokat kéne a mamajaval együtt lennem. Amikor vállaltuk ezt a babat, még nem tudtuk, hogy ebbe a helyzetbe fogunk kerülni. Nem szívesen vinném oda az újszülött babamat. Rosszul gondolkodok? Mit tanácsoltok? Köszönöm a válaszokat előre is.
2015. márc. 9. 22:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha 2 hónapról van szó, akkor menjetek, és köszönjétek meg a lehetőséget.

Viszont, amitől én tartanék, hogy utána a párod szeretne "ott ragadni", ez persze nem biztos, de nem is kizárt.

Tényleg nem tudjátok ezt a két hónapot máshogy áthidalni?

Esetlegm ha már régóta ott laktok, és eddig megbízható bérlők voltatok, akkor beszélhettek a tulajjak is.

Egyszer én is rászorultam, és megértő volt.

2015. márc. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Elhiszem, hogy szívesebben laknál kettesben a pároddal, meg a babával, de ha úgy rendeződhetne az anyagi helyzetetek, inkább költözzetek, hiszen csak átmeneti megoldás lesz, nem örökre szól.
2015. márc. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
86%
A második gyereket várod tőle,de nem tudtad hogy van tartozása?Hát ez kemény..Najó,nem akarok ítélkezni,szóval inkább írom amit tennék..nagyon nincs más választásotok,ha nem akartok mégjobban eladósoni!Pár hónapot ki lehet bírni,és még örülj neki,hogy van ez a lehetőség..Azért arra kérdezz rá,hogy van e még valami tartozása,amiről te nem tudsz,mert akkor lehet nem csak pár hónapot fogtok a mamánál tölteni!
2015. márc. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem a második babát, első baba lesz. Ez már tényleg régi tartozás, akkor még együtt sem voltunk, és ő nem említette, valószínű azt hitte, hogy már el is törölték, mert azóta egy levél sem érkezett. Úgyhogy derült égből villámcsapás volt.
2015. márc. 9. 22:29
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben mennék a mamához. Elvagytok maradva a törlesztőkkel, a lakbárt is alig bírjátok fizetni, a baba is költségbe kerül, milyen más megoldásban reménykedsz?
2015. márc. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem reménykedem más megoldásban, csak bizonytalan vagyok, félek , hogy milyen lesz vele lakni.
2015. márc. 9. 22:31
 7/15 anonim válasza:
100%
Ok,bocs!Nem tudom,miért hittem,hogy a második...Ettől függetlenül,a válaszom ugyanaz,menjetek a mamához,mert bizony jól írja az utolsó válaszoló,a baba bizony anyagilag sok lesz,ha addig nem szeditek össze magatokat,utána már nehéz lesz!
2015. márc. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
73%

Szerintem rosszul gondolkodsz. Ha a nagymamának nincs ellenére, akkor ilyen szorult helyzetben én mindenképp ezt az utat választanám. Nehéz lesz, hiszen valamilyen szinten megalázó, hogy ehhez kell folyamodni, amíg nem lesz jobb, DE ez egy átmeneti állapot. Ha a picinek a legjobbat szeretnéd, akkor egyezz bele a dologba. Összeszeditek magatokat, és utána minden helyreáll majd. De most a legkevésbé sem szabadna idegeskedned, hisz azt a baba is megérzi.

Természetesen ez a ti döntésetek, de én biztosan élnék vele. Sokak vannak hasonló cipôben, ti még a szerencsésebbek közé tartoztok, hisz van kire számítani.

Mindenesetre fel a fejjel!

2015. márc. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%
Ne felj csemetem, jo lesz vele lakni, hiszen ne ugy gondolj ra mint anyosra, hanem mint nagymamara. Te hogy emlekszel vissza a nagymamadra? Minden gyerek aranyosan emlekszik rajuk vissza, a te gyerekednek is lesz egy aranyos nagymamaja. Nem minden nagymama gonosz, ne felj cseppet se gyongybogaram.
2015. márc. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
Megértem, hogy félsz, de ebben a helyzetben aligha van más választásod. Ha nagyon nem akarod, esetleg próbálj valami otthon végezhető munkát keresni, azt írod, otthon vagy.
2015. márc. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!