Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 3 milliós megtakarítással van...

3 milliós megtakarítással van esélyem belevágni egy lakáshitelbe?

Figyelt kérdés
Bp-en a belvárosban vennék 12-14 millió körül egy 1,5-2 szobás lakást. Nem tudom, hogy ennyi megtakarítás elég-e vagy ehhez még gyűjtenem kell?
2015. ápr. 23. 14:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
Ez attól függ rá mersz-e terhelni másik ingatlant, mondjuk valami rokonét. Akkor tuti van, különben elég kicsi az esély. Bár most sok minden változott a hitelek körül. Én 2009-ben vettem 2,1 millával egy 8milliós lakást Pesten. Egy Bank adott hitelt úgy, hogy nem terheltem rá más ingatlanra. Egyébként nagyobb önerő vagy más ingatlanzálog kellett volna. Most meg jönnek könyörögni azok a bankok, hogy vigyem át a hitelem akik nem adtak vicces világ van :-)
2015. ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Elméletileg Budapesten 20% önerővel is lehet már lakást venni, de nem minden bankban és nem mindenkinek.


Sok múlik azon, mióta van munkahelyed, hol dolgozol, mennyi a jövedelmed, folyószámlára kapod-e, lesz-e adóstársad, vannak-e már hiteleid, van-e eltartottad, hány éves vagy?


Ha leírod a fentieket, meg tudom mondani, mik az esélyeid és azt is, mikre vigyázz.

2015. ápr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez komoly kérdés, egy ekkora hitel életed nagy részben teher lesz... mindenképp kérd ki több szakember és jó ismerősöd tanácsát. Vagy kezdj kisebb árkategóriájú lakással = kevesebb hitellel
2015. máj. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Hát én 3 milla önerővel 6.7-ért vettem lakást, de ehhez is hozni kellett anyámat adóstársnak, mert egyedül nem voltam nekik elég.
2015. máj. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%
Minél többet gyüjts szerintem annál jobb.Minél kevesebb hiteled legyen.Mi a házunk értékének több mint felével rendelkeztünk mikor felvettünk rá hitel.Így nem kell 20 évig törleszteni csak 4 ig.
2015. jún. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó, ezt nagyon kevesen tehetik meg, ha albérletben kell jelenleg laknia, akkor lehet, h nem tud mellette többet félretenni, és amit most albira fizet, az menne törlesztőbe később.

Szerintem a 3 millió már jó önerőnek, de egy kicsikét ávolodj a belvárostól, és egy ennél olcsóbb lakást nézz. Nem kell kimenni a legszélső kerületbe, de nagy különbségek vannak az árak között a különböző kerületekben, ezzel biztos tisztában vagy.

Nézelődj, ne ugorj bele semmibe, lehet, hogy valaki épp a jövő héten hirdet meg vmi nagyon jót, nagyon jó áron.

2015. jún. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Az a baj, hogy amíg minél többet gyűjtöget, addig a lakások árai is mennek felfelé és ugyanott fog tartani 2-5-7 év múlva is, mint most. Egy átlagembernek álom a gyűjtögetés, meg a sok önerő. Az akkor működőképes, ha százezreket tud félre tenni, különben túl sokáig tart és a vége ugyanaz.
2015. jún. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%

" Egy átlagembernek álom a gyűjtögetés, meg a sok önerő."


Ez esetben a hitel fizetése is csak álom lehet.

2015. jún. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

"Ez esetben a hitel fizetése is csak álom lehet."


Gondolkodjál már logikusan! Nekem pl. 40 ezer a törlesztőm. Ezt faszán ki tudom gazdálkodni. Ha mondjuk a hitelem futamideje alatt, tehát 8 évig ezt az összeget pakolgatom félre, akkor szarra se megyek vele, mert most ugyan ennyi volt a hiányzó összeg a lakás árához, amit 7 millióért vettem, de 8 év múlva már nem tudnám ezt a lakást megvenni ennyiért, mert emelkednek az árak, hiába figyelne ott félre téve 7 millió forint +8 év spórolás után, ha 8 év múlva mondjuk csak 10-11 millióért vagy többért tudnék lakást venni. Ugyanott lennék, hogy nem elég a pénzem a lakásra, míg a jelenlegi felállással 8 év múlva már lesz egy kifizetett lakásom nem pedig egy adag megtakarításom ami még mindig ugyanúgy nem elég, kb ez lenne a helyzet: [link]

2015. jún. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
59%

Egyrészt semmi sem garantalja, hogy a most 8 millios lakas 7 év mulva 11 millio lesz, és az se biztos, hogy a törlesztõ nem emelkedik.


Masreszt nem vagyunk egyformak. Kinek ez, kinek az megfelelõbb.

2015. jún. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!