Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárlás után mennyi...

Ingatlan vásárlás után mennyi időm van mindent az én nevünkre át íratni?

Figyelt kérdés
A szitu, megvesszük Május 15-én az ingatlant, de nem költözünk még be, előljáróban nem ekkorra terveztük a másik lakásból a kiköltözést, hanem Június 13-án. Ezzel együtt Június 15-16án vettünk ki szabit hogy az eladott lakás és az új lakás dolgait tudjuk intézni. Van valami határidő amin belül el kell intéznünk valamit? Pl: földhivatal, gáz, villany ... stb

2015. máj. 11. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ingatlan átírását általában az ügyvéd intézi, aki az adásvételt bonyolítja. Érdemes rögtön az adásvétel után. A vagyonszerzési illeték befizetéséről majd kapsz levelet, csekket.


A közművek átírására általában 30 nap, egy hónap van.


A lakcím bejelentkezés teljesen más, akkor amikor már ott akarsz lakni.

2015. máj. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én adtam el és vettem is. Kivittem a holmit az újba, beköltöztem néhány napra az egyik rokonhoz, aztán 1. nap: eladott lakás vízóra, villany, gáz stb. átíratása. 2. Fizettek, a még maradék összeget (3 részletben ment). 3. Újnál villany- és vízóra átírása, végleges ottlakás. Mindent a szerződéskötéstől kezdve az ügyvéd intézett. (NAV, Földhivatal stb.). Aztán vagy négy hónappal később jelentkezett a NAV, hogy mégsem kell semmit fizetni, mert olcsóbbat vettem a drágább helyett és 5 éven túl.
2015. máj. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!