Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miből gondolják az ingatlanoso...

Miből gondolják az ingatlanosok meg az eladók, hogy azok a lakások, amik 2-3 éve még 6,5 illetve 7 millió között mozogtak árban, most el fognak kelni 9-10 millióért? Meddig tarthat még ez a nagy áremelkedés?

Figyelt kérdés
Ekkora infláció nincs, a fizetések sem nőnek ilyen mértékben. Kicsi, 26-36 négyzetméteres lakásokról van szó, egy bizonyos környéket figyelek folyamatosan.
2015. máj. 24. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elkelnek, mert rendeződtek a devizahitelek, tavaly újra elkezdtek az emberek hiteleket felvenni és egyre jobban pörög fel az ingatlanpiac
2015. máj. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha ezek ennyit érnek, a szüleim 1+2 félszobás lakása 20 milliót is megér vagy többet.
2015. máj. 24. 17:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Na meg ami 2-3 éve 7milla volt az 6-7 éve 9-10 milla volt, 8-10 éve meg 10-12 milla.
2015. máj. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Használt lakásokról van szó. Nem is nézem az új építésűeket, mert azoktól nagyon távol állok anyagilag. De ha így haladnak az árak fölfelé, az én összekuporgatott pénzem hitellel sem éri utol ezeket az árakat.
2015. máj. 24. 17:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Az ingatlanok árát, és árának változását csak a helye határozza meg.


Bp-en az olcsó lakások ára meredeken megy fölfelé, mert már szinte csak itt lehet megélni Mo-n, így idejön mindenki vidékről. Persze nem 20-30-40M-val a zsebben, ezért az olcsó lakásokat keresi mindenki, fel is verték az árakat.

2015. máj. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én itt születtem, gyűjtöttem, kuporgattam, nem vettem fel hitelt felelőtlenül, és úgy néz ki, semmit sem ér a megtakarításom, csak olyanra lenne elég, amiből pillanatok alatt kirabolnának. Ez így nagyon elkeserítő.
2015. máj. 24. 23:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát pedig ez van. Az árakat a piac határozza meg.


Vettem lakást 3 éve 6.75-ért, 1.5 éve (majdnem ugyanolyat) 8.2-ért, most 10.5 a legolcsóbb hasonló kínálat, az átlagár 13 (35nm-es tégla garzonok).


Panel garzont láttam kb 5-öt 3 éve 6.8-6.9-7.2-ért, 1 éve vehettem volna egy 8.5-ért kínáltat 7.5-ért, helyette most februárban egy 8.3-asat vettünk. Legolcsóbb kínálat ár most erre a típusra 10.2 így 4 hónap elteltével.


Volt olyan lakás amit a hirdetés első napján néztünk, de már az előttünk megnéző mondta, hogy megveszi az irányáron alku nélkül. Mi még rá is kínáltunk 250 ezret, de ő azt is felüllicitálta.


Most a sokszor évek óta álló ingatlanokat is elviszik, gyakran alku nélkül.

2015. jún. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hirdetéseket látok, de azt nem, hogy fogynának, és nem mindig elérhetők a megkeresésekre. Volt, akit elértünk, én hitelt vennék fel, de ők meg úgy nem hajlandók eladni, azóta sem kelt el.
2015. jún. 8. 10:27
 9/9 anonim válasza:
Érdekesek ezek az ingatlanosok. Én ingatlanostól vettem vidéken kis lakást 4,5 millióéert. 4 éve. Kb 1 milliót költöttem rá. Most visszamentem ugyan ahhoz az ingatlanoshoz, hogy eladnám 4és felet kérnék érte. Azt mondta irreálisan sokat kérek. hirdessük 3,8-ért aztán eladjuk kb 3,5-ért. Mondom akkor 4éve jól lehúztál?
2015. jún. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!