Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A XVI. kerület melyik része a...

A XVI. kerület melyik része a legjobb kisgyerekes család számára?

Figyelt kérdés
Eddig a 4. kerület kertvárosi részében laktunk, de "kinőttük", és sajnos a környékünkön nem találunk ár-érték arányban megfelelőt. Hallottam jókat a kerület egyes részeiről, de még nem ismerem. Aki esetleg ott lakik, mesélne róla? Minden érdekel!
2015. máj. 28. 01:06
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Tesómék 10 évet húztak le a 14. kerületben, a Fürdei ltp-n (10 emeletesbe).

Innen költöztek a 16. kerületbe egy éve, az Olga utcába (4 emeletesbe). Ez a Centenárium ltp-n van.

Néztek még lakást a 16. kerületben, a Pálya utcai ltp-n (Rákosszentmihály).


Mi a 15. kerületben lakunk, a Kossuth ltp-n (10 emeletesbe).

2015. máj. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként mi azt néztük lakásvásárláskor, hogy mennyi idő alatt jutunk be BKV-val a városba. A m,helyünkre mennyit kell utazni, hányszor kell átszállnunk?


Mi innen (15. ker) 30-40 perc alatt bent vagyunk a városba, 10-15 perc a m.helyünkre (4.kerület) az út.

Én spec. sosem költöztem volna a 4.kerületbe, megvan az okom rá.

Esetleg a 14. ker, Füredi ltp szóba jöhetett volna még a közlekedés miatt.

De, a 16. ker-be, ahol a testvéremék laknak (Centi ltp) szóba se jöhetne. Rettentően kint van, és a bkv közlekedés sem egy leányálom. Én legalábbis hozzá vagyok szokva ahhoz, hogy 5 percenként jön egy busz nálunk.


A Rákosszentmihályi ltp-n (Pálya, Rigó utca és társi) se tudnék lakni. Jár ott 2 busz, ami fél óránként megy.


Hát ez van, én baromi kényelmes vagyok. :)

2015. máj. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves Utolsó! Megkérdezhetem, a XV. kerület mely részén laksz? Valamint mi a baj a IV. kerülettel? Jelenleg Káposztásmegyer 2-n lakunk, nagyon szép környék, de az is kint van, és irtó drága...

A Lehel térnél dolgozom, igazából a metró mielőbbi elérése a cél. A 16. kerület mindegyik része ennyire kiesik?

2015. máj. 28. 13:26
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

15. ker, Kossuth ltp.


4. kerület abszolút nem jön be. Egyszerűen borzasztóan néz ki és számomra mindegyik része.

Tele van cigányokkal, koszos minden.

Nagyobb a bűnözés is, autólopás, rablás.

2015. máj. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

16. kerületből konkrétan be kell menned az Örs-re (14. ker), ahonnan indul a 2-es metró. Azzal elmész a Deákig, majd átszállsz a 3-as metróra és azzal mész a Lehel térig.

A metróval való utazás csak fél óra. Na, most mire 16-ból bejutsz az Örsre, az simán megvan még +30-40 perc. Attól függ, hogy hova költözöl.


Itt a kerület térképe: [link]

2015. máj. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy egy és ugyanaz a válaszoló vagy. :)
2015. máj. 28. 13:51
 7/8 anonim ***** válasza:
39%

Kedves 77%-os válaszoló. A kérdezőtől függ, hogy neki a XVI. kerületből milyen a közlekedés, attól függ, hová akar eljutni Bp-en. Viszont a környék, a XVI. kerület sokkal jobb pl. mint a XV. kerület. Én laktam mindkettőben, a XV-be nem mennék vissza, a XVI-ba nagyon szerettem élni. Tehát tényleg attól függ, hogy hová kell bejutni. A XV-ből is lehet gázos a bejutás, ha Bp-nek olyan részére mész.... Erről ennyit.

Kérdező, a XVI. kerületnek nem igazán tudok olyan részét mondani, ami nem jó. Mi a Centi lakótelepen laktunk, onnan az Örs busszal kb. 20 perc. Gyerekekkel nagyon élhető, sok játszótér, óvoda, iskola, boltok, parkos részek.... A lakosság is jó, nem sok helyen vannak nem napon barnultak. Talán a Csömörinél lelhetők fel, de nem nagy számban.

2015. máj. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30%
Ismerősömékhez gyakran megyek a Centenáriumira. A busz az Örstől fél óra, a piros metróig eljutni még 5-8 perc tömegtől függően, és onnan még az úti cél. Viszont, ha a gyerekek a 16-ban járnak oviba/suliba, akkor persze kényelmes. A 4.-ben én is laktam, alig vártam, hogy elköltözhessek. A 17. kerületet szokták még szeretni ami bár szintén kiesik, de a 200-as busz bevisz Kökire kb 20 perc alatt és onnan metróval a Lehel kb 30 perc
2015. máj. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!