Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Amerikába költözés (? )

Amerikába költözés (? )

Figyelt kérdés
Nagyon sokat gondolkozom mostanában azon, hogy mennyivel jobb lehet Amerikában élni, és sokkal szerencsésebbek azok akik Amerika felkapott helyeire születnek. Mivel én Magyarországon élek, de nagyon nem szeretem, szeretnék másik országba költözni, ha idősebb leszek. Németország (esetleg Ausztria), de természetesen legjobban Amerika vonz. Mennyi az esély arra, hogy kiköltözzek később, kb.7-8 év múlva? (még nem nagyon tudok angolul, 3 évet tanultam eddig, de jól megértem ha hozzám angolul beszélnek)

2015. jún. 14. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Zöldkártyáról hallottál?
2015. jún. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
31%
Hány éves vagy? 12?
2015. jún. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj angolul, az kelleni fog.

A 7-8 év alatt tanulj valami kint is piacképes szakmát, menj egyetemre, próbálj olyan helyen elhelyezkedni akiknek van kint kapcsolatuk, így ki tudnak küldeni dolgozni.

7-8 évnyi távlatban simán van esély bármire, ennyi idő alatt lehetsz mérnök, orvos, feltalálhatod a rák ellenszerét akkor meg minden országban boldogan várnának.

2015. jún. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos rossz helyre születtünk. Legalábbis Európa másik feléhez, az USA-hos Ausztráliához képest.

Az EU-n belül elvileg szabadon költözhetsz. Ausztria és Németország is vonzó célpont lehet. Pár éve voltam Nürnberg egy külvárosában. Ott az arab és kelet európai nyelveken készült kírások voltak a dominánsak nem a németek.

Az USA bevándorláspolitikája elég szigorú, és nagy teret enged az adott ügyintéző megítélésének.

Canada és Ausztrália kiszámíthatóbb. Úgy 2 millió forintból megvan egy Ausztrál letelepedési engedély. (nyelvvizsga, orvosi vizsgálatok, bizonyítványok fordítása, díjak, illetékek).

Szerintem nyerő stratégia az is, hogy egy multinál munkát vállalni, és néhány év alatt kiharcolni egy pozíciót az anyaországban.

2015. jún. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Bocs a bevezetőből kimaradt: viszont még így is az emberiség legjobban élő pár százalékába tartozunk. (lásd a vidéki Kína, Afrika...)
2015. jún. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Őszintén szólva nekem a gyomrom felfordul Amerikától, ott nem csak az van ám, amit a filmekben látsz. Egyáltalán nem irigylem azokat, akik oda születnek. De ez szubjektív vélemény.

Zöldkártyának nézz utána. Hogy 7-8 év múlva mi lesz, azt nem lehet tudni, de hogy most hogyan lehet kijutni, azt megtudhatod, ha rákeresel.

2015. jún. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15%
Honnan veszed 4-es, hogy az emberiség legjobban élői közé tartozunk? Ez csak a felső tízezerre igaz! A többség messze van ettől és egyre csúszik lejjebb. Habár még Afrikától elég távol van a többség.
2015. jún. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%
7-es ha van munkád fedél a fejed felett és van mit enni inni akkor jobban élsz mint az emberiség jelentős része.
2015. jún. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
(A 7-8 év alatt tanulj valami kint is piacképes szakmát) Pl wc pucolás és apartman takarítás . Mondjuk 7-8 évig nem kell tanulni. Ismerőseim 4-5 ezret kapnak ezért Amerikában. Igaz turistavízummal mentek ki és illegálisan tartózkodnak kint már 2 éve.
2015. jún. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

Sokat olvastam erről a dologról. A legegyszerűbb ha kiutazol és elfelejtesz hazajönni. Ekkor illegális leszel.

Ezt bárki megtudja csinálni. Keresel vmi munkát, albérlet. Van olyan állam ahol így is megtudod szerezni a jogsit. A hátránya hogy ha hazautaznál látogatóba Magyarországra akkor többé nem mehetsz vissza mert kitoloncolnak, illetve hogy ha vmi hülyeséget csinálsz akkor hazazavarnak. Ismerek olyanokat akik így mentek ki és nem is voltak otthon azóta.


A vízumlottóval is kimehetsz de ehhez szerencse kell mert éveken át beadhatod a jelentkezést, akkor se biztos hogy kisorsolnak.

Ha mégis szerencséd van akkor elbírálják h megkapod e a vízumot amiért fizetni kell és kell a számládon lennie elegendő pénznek hogy bizonyítsd azt hogy eltudod magad tartani. Ez magyar forintban jelenleg több mint 4 millió , pláne ha beleszámoljuk a vízum díját, útlevelet, repülőjegyet...


Ha megházasodsz egy amerikaival akkor is megkaphatod a vízumot de bizonyítanod kell hogy egy ideje már tart a kapcsolatotok mert figyelnek rá h ne érdekházasság legyen.


Ha vmi tehetség vagy, pl sportoló, zenész, orvos, tudós és a tehetségedet, tudásodat ott akarod kamatoztatni akkor kaphatsz vízumot.


Ha csak simán kimennél fuvarozni vagy boltba melózni akkor nem kapsz vízumot.

2015. jún. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!