Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Azoktól kérdeznék, akik...

Azoktól kérdeznék, akik Kanadába, vagy Amerikába költöztek és ott is élnek?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igazából az érdekelne, hogy Amerikába, valamint Kanadába elismernek titeket? Nem olyan bunkók, mint itt a magyarok? Ha mondjuk a munkába jól teljesítetek, megdícsérnek titeket, megbecsülnek? Nem néznek le, ha nem vagy egy kiemelkedő szépség?


Csak mert én azt tapasztaltam itt, Mo.-n, hogy az emberek rohadt bunkók a másikkal, főleg azokkal, akik kilógnak a sorból, akik kedvesek, stb. Én próbálok mindig mindenkinek segíteni, akár az utcán egy tök ismeretlen embernek is, udvarias vagyok mindenkivel, csak csendes... és talán kicsit furcsa, de soha nem bántok senkit. Nem beszélek ki embereket úgy, ahogy ezt a környezetemben látom, hallom és undorodom ettől. Rendszerint ennek hangot is adok, mert nem érzem úgy, hogy egy ronda cipő, vagy egy kinyúlt ruha sokat vonna le egy ember értékéből! Én magam egy baromi alacsony, csúnya lány vagyok. Legalábbis a korombeliek (20-as évekbeliek) mindig lerondáznak. Viszont az idősebbekkel jól kijövök, ők sokszor megdícsérnek, de nem nagyon az ő korosztályukkal vagyok körülvéve.

Eltértem a témától egy kicsit. Köszönöm annak, aki elolvassa és köszönöm a válaszokat is! :)


Sziasztok és további szép napot!



2015. febr. 25. 11:27
1 2
 1/15 szabina555 ***** válasza:
100%
teljesen más a mentalitásuk. amcsiknál is van akit lenéznek, csak azok nem a magyarok, hanem a feketék.
2015. febr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. febr. 25. 13:47
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát, itt Vancouverben irtó furán nézne ki ez tekintve hogy itt gyakorlatilag mindenki bevándorló és ennek megfelelően a szépségideál sem ugyanaz mindenkinél... Amúgyis Kanada roppant toleráns mindenkivel és hidd el miközben sokan még mindig azzal küszködnek hogy egyenlőnek fogadjanak el mindenféle bőrszínű és szexuális beállítottságú embert más gyűlölködésre nemigen marad erejük...
2015. febr. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát igazad lehet... Köszi a választ!
2015. febr. 25. 21:18
 5/15 anonim ***** válasza:

Kanadában élek, de itt sem úgy kell elképzelni hogy megdicsérnek a munkádért milyen ügyes vagy.... FŐleg a bevándorlókat. sokan vannak az építőiparban, ott siettetik őket, későn fizetnek, van sok megbízhatatlan ember itt is... persze hogyha "értelmiségi" munkát végez valaki ott más a helyzet.

Ha a külsőt tekintjük itt mindenféle ember rohangál az utcákon, tehát nem tűnsz ki. Ha bemész egy étkezdébe vagy üzletben munkásruhába, akkor se fog rád senki csúnyán nézni. Lehet a hajad kék vagy lila, lehetsz magas, alacsony, vékony, kövér, nem fog kitűnni a tömegből.

Ez valamiféle szabadságérzetet ad az embereknek...

2015. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igazából a dícséretet nem úgy értettem, hogy óránként megdícsérnek meg stb., csak hogy nem dobják folyton az arcodba, hogy ha valami nem tetszik el lehet menni, meg nem úgy bánnak veled, mint egy utolsó szarkupaccal.

Annak nagyon örülnék, ha nem fintorogva néznének rám az emberek, mert nagyon nehéz így elviselni az életet és azt vettem észre itt Mo.-n, hogy a csúnyábbakat, kövérebbeket, soványabbakat, egyszóval mindenkit lenéznek és ebből marhára elegem van.

Köszönöm egyébként a válaszod, máris kicsit nyugodtabb vagyok. :)

2015. febr. 26. 08:27
 7/15 anonim ***** válasza:

Máris kicsit nyugodtabb vagy?

Mégis,mitől?

A válaszok;nem is törődnek az emberek egymással,mit ismernének el?Sznobság van bőven ,sőt,főleg a magyarok között.Kihasználás is.Minden nemzetnek a sajátjai között.Kulturálisan sokkal bunkóbbak,mint a magyarországiak,a modor legtöbbször álszentség;semmit nem jelent.A munkát kifizetik,bár az akcentusos emberekkel jobb vigyázni,hogy mit mondanak,utólag ónezsinór letagadják,mást mondanak.Akkor dícsérnek,ha többet többet tettél,mint kellett volna -vagy fizettek-.

Nem néznek le semmiért;rád se néznek.Mindenki lohol a pénz után.

Lehet,hogy szerencsém volt,mert ez függ az adott helyen élő emberektől is;de Magyarországon könnyebben találtam igényes ismerősöket,amikor kerestem.Igaz,ahogy mondod,ott is az idősebbek között.

Csendes ember nem sokra viszi,reklámozni kell magad,amiz magadról hiresztelsz,az vagy.

2015. márc. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Kanadaban nagyon kedvesek az emberek meg minden es tenyleg mindenki segitokesz nem ugy mint otthon de attol fugg melyik varosba mesz. Torontoba egy ket helyen kifejezetten utaljak a magyarokat. Vannak boltok ahova be se mehetsz ha magyarnak nezel ki. Egy ket helyen nagyon leneznek ha meghalljak hogy magyar vagy. ( igazabol van ra okuk csak az a baj, hogy mindenkit egy kalap ala vesznek ) En szerencsere ha azt mondom kanadai, orosz, francia vagyok elhiszik szoval nekem ezzel nincs bajom de ismerek embereket akiket nem egy helyrol ki kuldtek mert hogy magyarok. Kb 2011 ota van igy szoval ha Kanadaba akarsz koltozni akkor gondold meg nagyon hogy melyik varosba mert Toronto mar nem a legjobb valasztas a magyarok szamara. En is koltozok el innen nem sokara.
2015. ápr. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves előző;imádom az ilyen általánosításokat,amik mögött talán semmi más nincs csak előítélet.

Úgy Kanadában általában kedvesek az emberek?Miben nyilvánul ez meg neked?Mert én ilyet,úgy általában egyáltalán nem láttam.Sőt.Sem amikor elém állnak a sorban -öreg is,fiatal is ,mintha nem is lenne sor - sem amikor előrefelé beáll valaki,amíg hátrálok a parkolóba.

A Yorkdale Mallban épp most kitiltották a munkásruhában levő embereket a kajahelyről,állítólag behordják a sarat.Persze oda inkább sznobok járnak,de érdekes,akkoris.

Én nem mondom soha,hogy más nemzethez tartozom,már a nevemmel együtt fölhasználom az alkalmat,hogy neveljem az embereket,ha figyelnek.Ha sikerül elég érdekeset mondanom,figyelnek is.Hátha meg is jegyzik,és tanulnak valamit rólunk.Olyannal,hogy csúnyábban néznek rám,mert hallják,hogy magyar vagyok,még nem tapasztaltam.Néha,nagyon néha valaki említ még olyan érdekes dolgot is,amiról nem tudtam.Vagy el is felejtettem,hogy ittenieknek az érdekes lehet.Pl.az Avemar rákosoknak,amit itt vannak nem magyar orvosok,akik használnak,vagy valami kis gyerekeknek való mozgásterápia.

2015. ápr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
a 8. válaszoló szerintem is eltúlozta egy kicsit.... nem számítunk szenzációnak, egyszer sem néztek rám csúnyán, mert magyar vagyok. amikor suliba jártam volt akit érdekel, hogy milyen az országunk, valakit pedig egyáltalán nem. annyi nemzet van, hogy nem számít senki se szenzációnak
2015. ápr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!