Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ilyen fizetések mellett, hogy...

Ilyen fizetések mellett, hogy a fenébe szaladhattak fel ennyire a panellakások árai? Ami ugye köztudottan szegények lakóhelye.

Figyelt kérdés

Igaz minden annyit ér, amennyit adnak érte, de hogyan lehetnek ilyen áraik 46 négyzetméteres panellakásoknak? Ráadásul a füredi lakótelepen, ami egy retek környék, tele 10 emeletes panelházakkal. Hosszú, középfolyosósak, egybenyíló lakások, másfél szobásak....


[link]


Annál is inkább nem értem, mivel ugyancsak Budapesten, ráadásul 2. kerületben egy full extrás 400 négyzetméteres kertesház meg 90 millió..


[link]


Hogy érhet ennyit egy 46 négyzetméteres másfél szobás panel? Ezeket valóban ennyiért eltudják adni? 13-14 millió forintot azért elég durva összehozni ebben az országban.


Emlékszem évekkel ezelőtt a 68 négyzetmétereseknek voltak ilyen 13 milliós áraik Zuglóban.


Minek hatására szaladtak így el az árak és nektek mi a véleményetek erről? Mert azért ez durva, 14 millióból már van szép, újépítésű lakás is egy kellemes lakóparkban ilyen méretben. Ki vesz ennyiért egy kicsi panelt, ráadásul ilyen folyosós házban?



2015. jún. 22. 09:24
1 2
 1/13 anonim válasza:
32%
Az ingatlanpiac 2008-óta válságban volt, akinek volt esze, meg leginkább pénze, az az elmúlt években vett lakást, mert tudta, hogy előbb utóbb megindulnak az árak is felfelé. Igazából közel tíz évig stagnáltak a négyzetméterárak, miközben folyamatosan nőttek a bérek, tehát arányaiban véve ma még mindig több "négyzetmétert" vehetsz a fizetésedből mint mondjuk 2005-ben.
2015. jún. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát én nem veszem észre, hogy többet érne a fizetés. Se több fizetés nincs, se kevesebb adó. Inkább ugyanolyan 80-90-100 ezres fizetéseket osztogatnak mindenütt és adóból pedig egyre több van és egyre magasabbak. Növekszik az ára mindennek. De akkor se értem, hogy ilyen sokba hogyan kerülhet egy kicsi panellakás.
2015. jún. 22. 09:33
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Valóban felmentek a panel árak, de amit írtál, azt tuti nem fogják tudni eladni ennyiért, normális ember nem ad érte, mert ha egy kicsit hozzátesz, mert téglát tud venni egyedi mérőkkel.


Szerintem befektetési céllal veszik egyre többen a lakást, mert nem érdemes bankba tenni, brókerekre meg a kockázati elemek miatt nem szabad bízni. Marad az ingatlan.


A lakóparkiak is drágák, de talán ott azért nem mentek fel annyira még az árak, mert többségében nincs kiépítve a megfelelő infrastruktúra.

2015. jún. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ez se semmi!


[link]


Ki fog ezért adni majdnem 12 milliót?

2015. jún. 22. 10:02
 5/13 anonim ***** válasza:
A 14. kerület mindig is a jobbak közé számított a pesti oldalon. Szerintem ezt simán elviszik ennyiért. És nem feltétlenül abban gondolkozz, hogy készpénzért viszik el. 3-4 millió önerő, a többi hitel, szocpol/csok, stb.
2015. jún. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem ér annyit, de az árat mindig a kereslet határozza meg. Erre szerintem a 12 millió mellett még kb 2-3 milliót rá kell költeni, hogy élhető legyen. Ráadásul egy kicsi lyuk.


Az is gond, hogy alig épülnek úgy házak. Persze ez egy körforgás általában, amíg a tulaj a régit nem adta el, nem tud másikat venni, vagy építtetni. Ha beindul az ingatlan eladás, be fog indulni az építkezés is, persze ha a bankok megfelelő hitelkonstrukciót is ajánlanak hozzá.

2015. jún. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlanár-növekedés Budapesten várható volt, hogy bekövetkezik (és szerintem még pár évig megy is felfelé keményen), szinte minden fundamentum emellett áll.


Növekvő fizetések (most nettó átlag 155ezer, medián 119ezer), alacsony kamatok, megnövekedett lakásigény (sokan jönnek Pestre dolgozni), alternatív befektetések hiánya (banki kamatok béka s*gge alatt, brókerbotrányok miatt félnek a befektetési alapoktól, usa tőzsde várhatóan esni fog 1-3 éven belül egy komolyabbat, alacsony osztalékfizetés részvényeknél).


Szinte minden érv az ingatlanár-emelkedés mellett szól. Lakások jelentős részét befektetők veszik, és még mindig megéri ebbe rakni a pénzt.

2015. jún. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem. De attól még durva, hogy egy olyan fullos ház meg 89 millió. 400 négyzetméter. Ezek szerint egy zuglói panelnek drágább a négyzetméter ára, mint egy Budán lévő 2. kerületi luxusháznak?
2015. jún. 22. 19:27
 9/13 anonim ***** válasza:
Bedőltek a devizahiteles házak, jönnek vissza a városba, ezért most keresleti piac van, felfutottak az árak. Pár hónapos átmenet ez valószínüleg. Minden duplaáron van szinte, én is csak lesek.
2015. jún. 23. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én biztos nem adnék azon a környéken ennyi pénzt egy lakásért. Megértem a kérdezőt. Általában egy valaki felviszi az árakat és a többi hozzá idomítja az övét. Nálunk is ez van a lakótelepen. Itt is felmentek, de nem hiszem hogy el is tudják adni. Kérni lehet-nem biztos hogy meg is adják.... a fizetéssel kapcsolatban, én sem érzem, hogy ment volna feljebb.
2015. jún. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!