Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennétek 40 éves házat, amit...

Vennétek 40 éves házat, amit 15 éve felújítottak? (hőszigetelés, elektromos hálózat csere, gázkazán bekötése, burkolatok cseréje) Mennyire megbízhatóak a régi házak? (tégla építésű)

Figyelt kérdés
2015. júl. 9. 01:02
 1/7 anonim ***** válasza:

A 40 éves az règi? Ami raadadul fel is lett ujitva?


Ha jo állapotú van akkor siman.


Nekem a nem vennék mert régi az a 80-100 éves omladozó ház kategoria.

2015. júl. 9. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gomzoli ***** válasza:

Simán! Ha egyébként nincs nagyobb hibája (rossz alapzat miatt repedező falak, felújításra szoruló tető, elavult nyílászárók, ilyesmik) akkor teljesen jó! Ha jó áron adják, akkor pedig akár a tetőfelújítás, ablakcsere is bevállalható.

Ha a ház statikailag nem megfelelő (süllyedő alap pl.) vagy a rossz talaj felőli vízszigetelés miatt nedvesedne, annak 40 éves korára már jól látható jelei lennének. Ha semmi ilyesmiről nincs szó, akkor bátran belevághatsz! Mi is hasonlóan felújított régi téglaházat vettünk (60 éves!), és nem bántuk meg szerencsére. Olyan árban volt, hogy futotta sok egyéb, szánk íze szerinti modernizálásra is.

2015. júl. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Látni kellene. Én vennék 50 évest felújítás nélkül is.

Viszont egy 15 éve felújított az pont olyan, hogy vagy megfelel az igényeknek, vagy nem.

Én egy 25 évest vettem, de az már nem felelt meg. Totál felújítottam. Mondjuk az első percben láttam, hogy ami nem tetszik és mik az igények, és milyenek az árak..

2015. júl. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az állapotától függ. Én vettem 50 éves házat, mi újítottuk fel, merem állítani, hogy statikailag jobb állapotban van, mint néhány 10-20 éves! A kőműves is meg volt lepve mennyire egybwn van. Nem reped,nem ázik, nem penészesedik. Teljesen újnak néz ki felújítás után, és fele annyiból kijött,mintha építkeztem volna!
2015. júl. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. júl. 9. 16:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Statikus mindenképp nézze meg, de simán megvenném, ha nincs vele gond (megjegyzem ettől fiatalabb házat is megnézetnék, mert azzal is gond lehet).
2015. júl. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. júl. 10. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!