Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tanyasi élet aggregátorral,...

Tanyasi élet aggregátorral, konyha nélkül, fúrt kúttal? Érdemes belevágni? Férfi szakik, HELP!

Figyelt kérdés

Minap olvastam egy hirdetést, amely egy fafödémes téglaház, áram aggregátorról, konyha nincs kialakítva, víz fúrt kútról. Mit takar az aggregátor? Elbír egy A+-os mosógépet, mikrót, bojlert és a ház többi részén minimálisan terhelt konnektorokat? Aggregátor mennyire költséges és megbízható hosszútávon? Áramellátás ún. lecserélése hogyan lehetséges; mire váltsak?


És ha már konyhakialakítás! Mit tegyek? Elektromos tűzhely, vagy gáz bevezetése a házba?


Elsősorban tapasztalt tanyasi életmódba belevágott emberek véleményére számítok, de a téma bármelyik részében jártas férfiak észrevételei sem utolsóak a sorban! Köszi előre is, nagyon sokat segítene! :)


20/L, BP



2014. dec. 19. 02:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

A tanyasi élet sokkal keményebb egy településen valónál. Erre számítani kell.

Az agregátor egy általában benzinmotorral működtetet áramfejlesztő. Szokás szerint 1 kW teljesítményű, tehát a mosógépet és a szerényebb világítást elbírja, de a hűtő már körülményesebb, mert ahoz nonstop 24 órát kellene üzemelni, ami túl költséges. A gáz és a villany bevezetése meg horibilis költség, ha nem a ház előtt megy a vezeték.

2014. dec. 19. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Meg kéne tudni, hogy egyáltalán visz e oda olyan út, amelyik hóban, sárban is járható?
2014. dec. 19. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

-az agregát benzinnel megy ,óránként minimum 1 litert fogyaszt,és ez ha 400 ft,

akkor 24 x 400 = 9600 ft naponta ,havonta 300 ezer,


és ekkor jön ez : ja,erre nem számítottam ,akkor tárgytalan

2014. dec. 19. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Te igazabol varosi eletet akarsz mikroval, hutovel, mosogeppel, csak epp 'olcson', egy tanyan. Aztan allatokhoz, kerteszethez ertesz-e? Ha nem, mit fogsz enni? Mit csinalsz, ha beteg vagy, es 30 centis sar van az ut helyen?


Aram nelkul felejtos az egesz, a furt kutrol sem lehet tudni, hogy egyaltalan ihato-e a vize, konyha nelkul meg egy ebedet sem tudsz osszerakni.

2014. dec. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Az automata mosógépet és a mikrót eleve felejtsd el, ha tanyán akarsz élni villany nélkül, akkor vissza kell lépned az időben 20-30 évet!


A világítást meg lehet oldani akkumulátorokkal, apámnál meg volt csinálva a rendszer, de a lámpákban 24V-os izzók voltak. Amióta feltalálták a LED-es lámpákat, ezt még jobban és takarékosabban meg lehet oldani. 2db 200 Ah-akku kíméletes használatban kibírta egy hétig is az izzólámpákkal.


A fagyasztó felejtős, de létezik PB gázzal működő hűtőgép, ami jó esetben 2-3 hétig üzemel egy 11,5 kg-os palackról.


Az automata mosógépet nehéz Norton kútról üzemeltetni. Mi hétvégén mostunk keverőtárcsás mosógéppel, mint régen. Ilyenkor volt beindítva az aggregátor, ami közben töltötte a világítás akkumulátorait is.


A sütés-főzés palackos gázról ment, a fűtés kályhával. A WC pottyantós, a napi mosdás lavórból, hétvégén kádban.


A giga plazma TV nem jó választás, valami kisebb hordozható készülék akkuról működhet.


Mobil internet tablettel...

2014. dec. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
20 éves lány, Budapestről... Ez nem neked való. Még én is kínlódásnak érezném és próbálnék kiszakadni onnét. Az aggregátoros villanygenerálás csak időszakos használatnál lehet érdekes pl. napi 1-2 óra maximum. Azt inkább arra találták ki, hogy külső helyszínen lehesen gépekkel munkát végezni, nem háztartás fenntartására. Ha meg bedöglik az aggregátor és a telefonod sem tudod feltölteni, akkor jön az igazi próbatétel.
2014. dec. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Húha, nem piskóta! Nagyon köszönöm a válaszotokat, az összes hasznos volt, akkor ez a tanya-opció törölve a listáról :)lehet akkor kéne majd belevágnom, ha lesz egy tapasztalt férfi mellettem, aki tudja a tanyasi élet minden csínját-bínját :D

amúgy komolyan gondoltam, nagyon régóta vágyom el pestről, tv-t gyerekkoromban sem néztem, mindig könyves voltam..még a telefont se használom ha nem muszáj, de net azért kellett volna sulihoz és csupán ennyi. tényleg köszi mindenkinek a választ, szép napot :)

2014. dec. 19. 14:58
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Áramot meg lehet oldani szigetüzemű napelemes rendszerrel, de nagy befektetést igényel és az üzemeltetése is valószínűleg drágább lesz az akkuk rendszeres cseréje miatt, mintha a szolgáltatótól vennéd az áramot.

Víz egy jó kúttal megoldható. Egy hidroforral teljesen olyan mintha vezetékes vized lenne, de csak a szivattyú áramfogyasztása a költség ami töredéke a vízdíjnak.

Szerintem is a legnagyobb probléma a közlekedés, meg az hogy a fenti dolgok nagy beruházást igényelnek.

2014. dec. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Töltöttél már hosszabb időt vidéken? Vannak Budapestről leköltözött ismerőseim akik néhány hónap után döbbentek rá, hogy akár egy 20ezres város is milyen ingerszegény, lelassult világ a megszokotthoz képest.
2014. dec. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
A tanya földdel is jár rendszerint és állatokkal. Mivel nincs villany, kiméz az ólba, levágod a csirkét és megeszitek 2 napon belül... 1-2 millióból már egy csendesebb faluba is beköltözhetsz akár Nyugat-Magyarországra is, ahol legalább van néha posta, van villany és kisbolt is.
2014. dec. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!