Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Új szocpol (csok)? Arrol...

Új szocpol (csok)? Arrol lenne szo, hogy van egy gyerekünk aki utan kapunk kb 600e ft-ot, + vallalnank meg egyet igy 1millio ft. Tobbi lent

Figyelt kérdés

csokunk kb 4m ert szeretnénk használt lakást venni, az lenne a lenyeg hogy a fizetése a páromnak minimálbér + az én gyesemet is beleszamoljak Elvileg. oneronk nincs sajna de ha ugy lenne tudnánk összerakni mert nem Ennyit keres a párom tobbet... Na szoval mennyi hitelt adna fel a bank erre (ezekre) az osszegekre a bank, hogy megtudjuk venni a hazat, es egy 4m háznál amibol 1m a csokunk mennyi onero kene? A párom fizuja kb 67 plusz az én gyesem... Egybe szamoljak

??????



2015. júl. 18. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

4M Ft-os házat nagyon kevés bank fogad el fedezetnek, mert nagyon kis értékű és kb 50-60%-ig lehet terhelni hitellel és a megelőlegező CSOK-kal. Csak a meglévő gyermek után járó 600E Ft tekinthető így önerőnek. A párod jövedelme is nagyon alacsony.

Véleményem szerint kellene még egy adóstárs, aki legalább minimálbért keres és kell majd legalább 1,2-1,5M Ft KP is.

2015. júl. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt!

Hat ez remek megint a sok gyerekesek jarnak jol na es persze akiknek Jo fizetesuk van! 👍 HM...

2015. júl. 19. 08:46
 3/13 A kérdező kommentje:
Jaaa es gondolom a bank a net to fizut nezi nem a brutot.?
2015. júl. 19. 08:48
 4/13 anonim ***** válasza:
A bank a nettó fizetést nézi, mert abból éltek és abból tudtok törleszteni. Egyébként nem vagytok hitelképesek ilyen fizetéssel. De ha eddig nem tudtatok önerőt összerakni, akkor most hirtelen hogyan tudnátok? Előre kell gondolkodni, mást nem lehet tenni. A négy milliós házat valószínűleg nem is hiteleznék meg a bankok, de ha még kapnátok is rá hitelt, miből fizetnétek az ügyvédi díjat, illetékeket, csok-hoz szükséges nyomtatványok díját és miből újítanátok fel a házat? Ha más nem, akkor is ki kell festeni, aprosagokat kicserélni.
2015. júl. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A CSOK támogatási rendszer valóban nem azoknak próbál segíteni, akiknek nincs semmi megtakarításuk. A hitelkihelyezés üzleti vállalkozás. A bankok olyanoknak szeretnének hitelezni, akiknek az igazolt nettó jövedelme elég a havi részletek kifizetésére, de még ha a bankok el is ismernék a fekete jövedelmet, a törvények ezt nem engedik meg nekik.
2015. júl. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Amint mondtam nem Ennyit keres a párom egy festést kibienank es kitudnank fizetni mindent amit kell ez a legkevesebb gondolom nem egy millio ftba kerülnek azok a dolgok amit felsoroltal....

Az meg hogy mibol fizetnenk a torlesztot, mint mondtam nem Ennyit keres a párom amugy meg ugy birom ezt valaki itt kérdez a szocpolrol egybol eddig nem volt akkor honnan lesz... -.- kérdeztem, valaszt várok nem magan véleményt... Ugyhogy aki tovabbra is hasonlókat szeretne kommentálni koszonom nem kérem


Szval a banknak keves ez a 4m haz h hitelt adhasson most 3m ert ami alkukepes talaltam egy házat szval ez se lesz eleg a banknak hitelhez hat ez remek...

2015. júl. 19. 15:25
 7/13 anonim válasza:
Mi is 4 millióért vettünk házat.Nekünk 2 gyermekünk van.A Párom nem minimálbért kap kézbe,de annyival van bejelentve.Én 9 éve dolgozom egy cégnél,jelenleg még gyeden vagyok a kislányommal,nemsokára megyek vissza dolgozni.
2015. júl. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Jah,mi is csokból+hitelből vettük.Van valamennyi megtakarított pénzünk,de azt a felújításra szeretnénk fordítani.Ugyebár nekünk talán annyiban jobb a helyzetünk,hogy én nem gyesen vagyok,engem betudtak vonni adóstársnak.
2015. júl. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat megpróbálni megpróbáljuk max nem jon ossze akkor ez van. ):)
2015. júl. 20. 08:22
 10/13 A kérdező kommentje:
7es most vetettek a hazat? Ezzel az új szocpollal?
2015. júl. 20. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!