Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan derítsem ki, hogy ki...

Hogyan derítsem ki, hogy ki az ingatlan tulajdonosa? Többi lent

Figyelt kérdés
Lakás vásárlás előtt állunk, ki néztünk egy aranyos házikót, csak évente 1 szer járnak ki a házhoz, de eddig még nem volt lehetőségünk beszélni velük, most viszont sürgősen költöznünk kell, ezért szeretném kideríteni hogy ki a lakás tulaja, nincs eladó tábla, és hirdetés sincs az interneten,de én meg szeretném érdeklődni hogy nem e adnák el, nagyon kézen fekvő lenne nekünk a ház, úgymond hétvégi háznak tartják, szerintem zártkerti ingatlan, tehát hol keressem a tulajdonost ?
2015. júl. 18. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én első körben a szomszédos ingatlanok tulajait kérdeznem meg, hátha valamelyik tudja a címűket, elérhetőséget.
2015. júl. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédos ötlet sem hülyeség, bár ha évente egyszer mennek ki, akkor nem biztos, h tudják egymás nevét, telefonszámát.

A legegyszerűbb és egyben hivatalos út a járási földhivatal.

Térképen meg kell keresned az adott ingatlant, felírod a helyrajzi számát. A helyrajzi szám alapján betekintést kérsz a tulajdoni lapba. A betekintés mindenhol ingyenes!


Ha eseteg szeretnél egy nem hiteles másolatot is, az 1000 ft. A hiteles 3000 körül van, de arra majd akkor lesz szükség, ha létrejön az adás-vétel.


Na de ha csak az ingyenes betekintést kéred, akkor is rajta van a tul.lapon a tulajdonos(ok) neve, utolsó ismert lakcíme. Lakcím alapján meg egy telefonszámot már nem nehéz kideríteni.

2015. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2015. júl. 20. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!