Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikor megyünk megnézni a...

Mikor megyünk megnézni a lakást, megkérhetem a jelenlegi tulajt, hogy megmutassa a rezsi csekkeket, hogy megnézzem hány főre kb hány forint egy hónap?

Figyelt kérdés
2015. júl. 20. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2015. júl. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, nem lesz népszerű a válaszom:

Ha először nézné meg vki a lakásom, és rögtön csekket kérne, nem nagyon tetszene. Bemondásra nem jó?

Hisz csak egy érdeklődő. (Ráadásul mondhatja, hogy 4 főre ennyi, közben meg csak egy ember lakja. Kérsz arról is papírt?)

Az már más kérdés, ha valóban komoly a dolog.

2015. júl. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egy éve adtam el a lakásomat. Minden egyedi mérős volt. Szóval ha valaki kérte volna mutattam volna neki csekket, de minek?


Hisz nálunk inkább hűvös volt, nem sokat mentek a konvektorok, napi pár órát fűtésszezonban, viszont képes voltam 20 percekig zuhanyozni.


Na ez most annak aki a 30 fokot szereti és egész nap otthon van, de csak gyorsan zuhanyzik pont semmi hasznát sem veszi.

2015. júl. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Kérni kérheted, de nem biztos, hogy megmutatja. Szerintem egyébként nem mérvadó, épp azon okok miatt, amiket az előttem szólók leírtak.
2015. júl. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérheted, de nyilván nem köteles megmutatni. Mi mindig csak a fűtést kérdeztük, mert az függ a lakástól, nem kértünk csekket, de volt, aki magától mutatott, mindenki mondta, hogy kb hány fokra fűt, ebben mindenhol készségesek voltak az eladók.
2015. júl. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Inkább energetikai tanúsítványt kell kérni.
2015. júl. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igaza van a másodiknak, amikor először megy valaki megnézni a lakást, akkor nem veszi ki jól magát, ha rögtön csekket kérsz. Én rákérdeztem elsőre is, ha egyébként tetszett a lakás, de elkérni csak akkor, amikor már komoly a szándék és várhatóan meg is veszem.
2015. júl. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem mindent átadott az eladó, de csak akkor, amikor kifizettem a vételár 10%-át.
2015. júl. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem (ellentétben 2-essel) az alap, hogy megmutatod a csekkeket (igazából a számlákat, nem mindenki fizeti csekken) a vevőjelöltnek - már amennyiben el akarod adni, ugyanis ez egy releváns információ.


Azt azért javasolnám, hogy még megnézés előtt telefonon jelezd, hogy lenne ilyen igényed (nem mindenkinél van rend és tudja 1 perc alatt elővenni a számlákat, de ha telefonon jelzed fel tud rá készülni).

2015. júl. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem igazán elvárható egy tulajdonostól, hogy minden érdeklődőnek (annak is, aki nem komoly) megmutogassa a számlákat.Nem emiatt fogja/nem fogja megvenni valaki a lakást. Nekem olyantól eszemben sem lenne elkérni a számlákat, akinek a lakásáról már az első pár pillanatban tudom, hogy valami miatt nem lesz nyerő. Miért is kérném? Nyilván ha nagyon komoly a szándék, akkor úgyis legalább még egyszer visszamegyek és akkor már el is kérem (és el is várható, hogy odaadja a tulaj).
2015. júl. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!