Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerződést kötöttem pár...

Szerződést kötöttem pár ingatlan irodával ház eladás céljából. Szeretném velük felmondani a szerződést és magam tovább árulni a házat. Ennek lehet valami következménye?

Figyelt kérdés

2015. aug. 3. 07:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak az lehet a következménye ami a szerződésekben le van írva.
2015. aug. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Nagy butaságot csináltál. Miért kellett szerződést kötni? Semmit nem tesznek, csak lehúznak. De erre már biztosan rájöttél utólag.

Már az is furcsa, hogy több irodával kötöttél szerződést, mert ezek szeretnek kizárólagos szerződést kötni, azaz le van írva, hogy csak velük állhatsz szerződésben.

Sőt nem ritka, hogy azt is belefoglalják, hogy ha letelik a szerződésben rögzített határidő, és te ezután x időn belül tudod eladni, akkor is jár nekik a százalék. Érted, akkor is, ha semmit nem tesznek!

Nem lett volna szabad beleugrani, mert ha eladod, nagyon sok pénzed fogja bánni.

2015. aug. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szerződés szerinti következmények.olvasd el alaposan őket.

az irodák nem hülyék, tudják, hogy ha megunja a fél a várakozást, vagy ő szerzett vevőt, akkor bontani szeretne..nos lehet, de a becsérték pár százalékát lehúzzák...

mindennapos eset.

2015. aug. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minden egyes szerződésedben ott van leírva, hogy ez, amit tervezet, milyen jogkövetkezményekkel jár. Olvasd el figyelmesen, hogy mit írtál alá, mire vállaltál kötelezettséget.
2015. aug. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
már rájöttem hogy hülyeség volt ezért szeretném felbontani. sose hoznak senkit
2015. aug. 3. 14:44
 6/8 anonim ***** válasza:
én is felmondtam az összessel. Kell írni egy levelet amiben felszólítod őket, írásban válaszoljanak,hogy megértették, és felbontották a szerződést. Lassabban fog menni mint kötni velük arra számíts. Aztán szabad a pálya. Én is vártam a csodát másfél évig, bár egyikkel se kizárólagost kötöttem,majd januárban felmondtam a szerződést, és februárban eladtam..
2015. aug. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

attól még ott lehet a kitétel, hogy a szerződés lejárta után még 1 évig akkor is jár nekik a százalék.

véleményem szerint ez arra is vonatkozik, ha felbontják a szerződést, nem csak ha lejár a határidő.

2015. aug. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na utána néztem,szerencsére nincs kizárólagos szerződésem így semmivel nem jár ha felmondom. Úgyhogy szépen felbontogatom őket és egyedül értékesítem. Így kicsit lejjebb tudom vinni az árat,hátha könnyebben megveszik
2015. aug. 4. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!