Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek a lakásárak...

Szerintetek a lakásárak Budapesten fél-1 éven belül csökkenhetnek?

Figyelt kérdés
Az elmúlt hetekben a belső kerületekben 14-15 millióért csak egy garzont lehet kapni. Ha nagyobb, akkor annyira lepukkant, hogy több milliót kellene rákölteni. Az albérlet szintén horror áron van. Lesz ez jobb?

2015. aug. 8. 13:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hasonló problémával küzdünk.

Utánajártam a dolognak és elvileg igen.

Most nagyon menő lett a lakásfelvásárlás, mert állítólag sokan kiadják külföldieknek pár napra és így többet ki tudnak belőle sajtolni, mintha állandó lakója lenne.

Ez meg már odáig fajult, hogy a NAV is ráállt a témára és elvileg ezerrel osztják a több százezres bírságokat(gondolom a szállodák, motelok is jelezték, hogy jó lenne, ha valamit kezdenének ezzel, mert nekik meg leesett a bevételük).

Szal lehetséges, mert váltani legálisra nem nagyon fognak a tulajok, mert úgy már nem éri meg, mert sok az adó, szal valszeg ezek a lakások hamarosan újra állandó lakóval fognak menni vagy elkezdik őket eladni.

Persze az is lehet, hogy nem lesz belőle semmi és maradnak az árak.

2015. aug. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Alacsonyak a hitelkamatok, buborek fujodik...


Most a hosszu evek arcsokkenese utan kicsit fellendult de szerintem ez kipukkanhat meg.

Nem biztos hogy egy de nehany even belul. Most en nem vennek, jobb kivarni.

2015. aug. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Majd szeptembertől fognak csökkenni valamennyire, mert már nem fogják tudni kihasználni az egyetemistákat, akik sürgősen keresnek lakást.
2015. aug. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én is ezeken gondolkozom.

Aki airbnb-n adja ki a lakását, valószínűleg előbb-utóbb a Nav látókörébe kerül. Legálisan meg nem akkora biznisz, főleg hogy meló ia van a rövidtávú kiadással.

A hosszú távú kiadáson is lehet bukni: nem fizető albérlő, lelakott lakás. És itt is oda kell figyelni. Nem olyan mint rábízni egy brókercégre, hogy fialtassa meg a pénzt...

És a kamatok sem feltétlen lesznek ilyen alacsonyak. Ha csak pár %-kal emelkedik a jegybanki alapkamat, akkor az a törlesztőrészletet is megdobhatja szépen.

Csak nem tudom hogy az én okoskodásomnak megfelelően alakul-e ténylegesen a lakáspiac😀

2015. aug. 8. 14:52
 5/14 anonim ***** válasza:

Na igen, csak most, hogy ennyi albérlő kereső van, bőven tudnak válogatni, lehet szelektálni.

Ez a nem fizetett ki az albérlő meg nem fizeti a számlákat meg bla bla bla még abból az időből való, mikor az albérlő válogatott az albérletek között és vagy kiadtad bárkinek vagy állt üresen a lakásod.

Rengeteg ma már saját lakással rendelkező ismerősöm csak pislog mikor mondom nekik, hogy milyen feltételek vannak.

Én most júniusban kajtattam az albérletet és kb minden egyes hirdetésre volt 20 jelentkező, megfordult a helyzet.

Szal azzal nem tudod jelen helyzetben bebukni, ha állandó albérlője van(sokan már munkáltatói igazolást is kérnek)de az állandó turista fogadással igen, mert minden egyes tag után takarítás, vedd át a lakást, add át, na meg nyilván nem is fognak semmire vigyázni.

Van ismerősöm, elég sokat panaszkodik, hogy hányás, eltűnnek tárgyak (poharat nem győzik venni), volt, hogy ki kellett festeni egy szobát is.

Persze havi min. 150 ezerből ez kijön, de ha már adózni is kell....

2015. aug. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A Dunakanyarban a téglából épült egykori üdülőházak (40-50 m2) 5-600 m2 telekkel kerültek másfél év még 15-16 millióba, ma már 20 alatt nincs is. Nagyon elszaladtak az árak, nem hiszem, hogy csökkennének.
2015. aug. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem tudok dönteni. Várjak még? Hátha csökken egy kicsit a kereslet és így valamit az árak is...

Vagy vegyek fel több hitelt, és vegyek meg egy olyant, amelyik sok szempontból az igényeim alatt van, arra alapozva, hogy az árak emelkednek...

Ami bosszant, hogy alig van kínálat, még jóval magasabb árra beállítva a keresőt sincs nagy választék.

2015. aug. 9. 10:50
 8/14 anonim ***** válasza:
Nézd meg a békásmegyeri vagy újpalotai panellakásokat, azok még aránylag nem drágák.
2015. aug. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2015. aug. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kösz, de inkább belsőbb kerületek érdekelnek. És nem panel. Ezért többet is áldoznék rá, ha tudnám, hogy nem bukom a pénzem, ha tovább szeretnék lépni.

Nyilván nem lehet megjósolni mit hoz a jövő...

De szerintem durván túlárazottak a mostanság. Néztem egy Belső-Erzsébetvárosi lakást, amit 10 millio körül hirdettek. 28M2, átlagos állapotú, de jó helyen. Nos most már 14,5 millióért van fent. Egymásra licitálnak. Reálisan szerintem 11 milliót érne, válság előtti árakból kiindulva. Most a befektetők ennyire felnyomták az árat, és zsebből kifizetik.

2015. aug. 9. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!