Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Könnyűszerkezetes ház jó...

Könnyűszerkezetes ház jó helyen, szerintetek megéri?

Figyelt kérdés
Lenne egy ingatlan ami elnyerte a tetszésem, jó helyen van közel Budapesthez, 110-120 négyzetmérteres 2010-es a telek kb 800négyzetméter 18,9 millió FT. Szerintetek megéri? A ház rendben van igy laikus szemmel, persze egy Statikus véleményén is gondolkodunk. meg a kivitelezőnek is utána járunk. Az érdekelne, hogy ha mondjuk 15 év mulva (30éves lesz az ingatlan) el akarnánk adni, eltudnánk? A ház maga nagyon igényes belülről, kivülről is minden renden semmi lehullott vakolat vagy valami, egyedül belülről ugye a plafonon vannak repedések (soha nem festettek benne meg semmi javítás csak az elején, látszik, a fehér fal elléggé sárgás- ésszerű értelmben). A könnyű szerkezettel semmi fenntartásunk nincs, mi is abból építkeztünk volna anno. Magyarországon nem kelendő, ez ami zavar, ezért érdekelne pár vélemény/tapasztalat amit előre is köszönök!

2015. aug. 11. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon azért nem kelendő, mert ugyanolyan árban van, mint egy téglaház. (Az óceán túlpartján a fele.) Szegény kollégám járt így, hogy eladni kényszerült a hitele miatt. Addig mindenki elégedett volt a házzal, míg ki nem derült, hogy könnyűszerkezetes. Abban a pillanatban, hogy megemlítette, mindenki menekülőre fogta. Nagyon nagyot bukott rajta...
2015. aug. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

nyáron a túlmelegedésre hajlamos, főleg ha tetőtér van, az maga a pokol tud lenni nyáron.

amellett kérdés az energetikai minősítése.

mondjuk én sem vennék ilyent, de ez saját vélemény.

kérdés a villany, víz stb kivitelezése, mert alakítani, javítani itt nehézkes.

2015. aug. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
őszintén sajnálom a kollégádat! Mi sem szeretnénk ilyet (nagyon nagyon veszteségsen kijönni). Csak azt nem értem, ha ezt mindeki tudja, akkor a tulaj ha tényleg el akarja adni akkor adhatná mondjuk 2 millióval olcsóbban szerintem. Egyébként a tulaj bízik a házba, több ilyen házuk van.
2015. aug. 11. 15:38
 4/6 A kérdező kommentje:
#2. Köszönöm a válaszod. Igen erről én is olvastam, a házban mikor ott jártunka a kánikula idején kellemes idő volt. Igen ebben is igazad van, nehézkes az alakítás, de egy tégla ház falát se vésném meg, és rendben volt a víz elrendezése is számomra. de köszönöm, erre nem is gondoltam!
2015. aug. 11. 15:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy általában az építtetők, a ház megépítői ezek az eladók, és azt az összeget szeretnék visszakapni, amennyibe belekerült. A helyzet az, hogy ma Magyarországon olyan irgalmatlanul magasak az építőanyag árak, hogy egy igényesen, jó szakemberek precíz munkája által, minőségi anyagokból megéptett házat nem lehet eladni annyiért, amennyibe a megépítése került. Még téglaházat sem.

Ezért aztán az eladásra szánt házak építése során ipari méretekben megy a spórolás, a beépített beton minőségével kezdődően a vízszigeteléstől, az igényes munkaerőn át, a hőszigetelésig és a burkolatokig.

És ahogyan már mondták, Amerikában egy könnyűszerkezetes ház jóval olcsóbb mint egy téglaház, szétdobálja az első tornádó, na és, építünk egy másikat, olcsón.

Na, itt Magyarországon egy könnyűszerkezetes ház aranyárban van, mert ugye javarészt nyugati, német alapanyagok felhasználásával épült, és hát a német munkás meg kell hogy keresse a 2500 EUR-t havonta. A vezérigazgatójáról most nem beszélnék...

Na mindezek miatt lesz nem jó vétel egy könnyűszerkezetes ház, és kvázi árában teljesen eladhatatlan.

2015. aug. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tetszenek ezek a házak.Könnyű például felújitani stb.A gond az, hogy itt Magyarországon félnek tőle és nem lehet tudni 15 év múlva mi lesz a helyzet.Lehet akkor már megbarátkoznak vele nem lehet tudni.Tehát így nem lehet megmondani sajnos, hogy eltudod e adni vagy sem.
2015. okt. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!