Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi lenne a megfelelő megoldás?...

Mi lenne a megfelelő megoldás? Eladás vagy kiadás?

Figyelt kérdés
Világ életemben budapesti voltam. Tavaly a nagynéni örökségéből vettünk egy kis lakást nekem egy vidéki kisvárosban, mert úgy gondoltam, jobb lenne, ha ott élnék. Csalódtam, nem érzem ott jól magam, barátaim sincsenek. Nem rég viszont találtam magamnak párt, aki az ország másik végében él, közelebb a fővároshoz, mint hozzám. Szeretnék visszaköltözni a fővárosba a szüleimhez, legalább addig, amíg a párommal még nem vagyunk egy évesek, utána úgy is hozzá költöznék (jelenleg nem megoldható, hogy összeköltözzünk). A lakással nem tudom, mi legyen. Én eladnám, de a szüleim ragaszkodnak hozzá, hogy tartsam meg, hallani se akarnak róla, hogy elköltözzek onnan. Nem akarok abban a városban élni, ahova tavaly költöztem, magányos vagyok ott, ráadásul minden máshova köt. Mi lenne a helyes megoldás? Eladjam, vagy inkább csak adjam ki albérletbe?
2015. aug. 24. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha most nincs akutan szükséged az árára, akkor add ki addig, míg kitalálod mihez is kezdj.
2015. aug. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az eladással még várj. Azt bármikor megteheted.
2015. aug. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kiadáson ne is gondolkodj, mert rizikós és irtó sok bosszúságot okozhat. (nem beszélve a tetemes anyagi kárról sok esetben)


Viszont én megtartani sem tartanám meg, mivel - ahogy írod - nagyon nem jön be az a város, ahol az ingatlan van. Valszeg a véleményed a jövőben sem fog nagyot változni, tehát az, hogy ott tarts fenn egy ingatlant, tök felesleges pénzkidobás. Tehát amennyiben járható alternatíva, én a helyedben azt eladnám és az árán vennék egy fővárosit (esetleg megpróbálnák egy cserét..hátha...). Ugyanis ha már kell költeni egy üres ingatlanra (közös ktsg., alapdíjak...), az akkor inkább legyen olyan, ahová bármikor szívesen beköltöznél akár egyedül, akár párban.

2015. aug. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Eladjam, vagy inkább csak adjam ki albérletbe?"

A kifejtésben írtad pont ez előtt, hogy a szüleid nem engedik eladni.

Itt márpedig a kiadás az egyetlen út, ha nem akarod, hogy csak úgy ott álljon. Legalább lesz bevételed.

Ha nincsenek drága berendezések, amiket elronthatnak, akkor nem okozhatnak kárt. A kifestést elvileg a gazdának kell állnia, ha nem egyeznek meg másként. Ismerőseim forgolódtak a lakásbérlés témakörében és csak annyi, hogy néhány tulajdonos túldramatizálja a dolgokat, van aki egy mindenki hibáján kívülálló csőtörést akart ráterhelni a bérlőkre, vagy berendezési a tárgyak amúgy üzemszerű használatából eredő amortizációt akarta bevasalni a bérlőn, van aki a festés költségeit, ezeket ugye mind a tulajdonosnak kell állnia és nem nagy tételek a bevételhez képest. Nyugalom, ha nem gyújtják fel a lakást (de akkor az egész ház érintett lesz) akkor nagy kárt nem okozhatnak. A Te felelősséged, hogy meg tudd ítélni, hogy kinek adod ki a lakást. Ha megbízható rendezett embernek, akkor nem lesz baj.

2015. aug. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!