Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyiket érdemesebb? (költözés)

Melyiket érdemesebb? (költözés)

Figyelt kérdés

Minél hamarabb el szeretnék költözni otthonról, de nem tudom, hogy lehetne ezt a legjobban, illtve legolcsóbban kivitelezni. Még csak középsuliba járok, fizetésem nincs, tehát még legalább két évet otthon kell élnem, de szeretnék diákmunkázni, hogy legyen valamennyi pénzem. Kb négy lehetőségre gondoltam:

1. Albérlet Bp-n (most itt itt lakom), csak ez nagyon drága, meg annyira nem is vonz az, hogy hónapokig/évekig fizetek valami, ami aztán soha nem is lesz teljes mértékben az enyém.

2. Mamám és nagybátyjám együtt élnek egy saját házban, és mondták, hogy lehetne építeni mégegy emeletet arra a házra, és odaköltözhetnék. Amúgy egész szép ház, meg nagy a telek, mamámékkal is jóban vagyok, meg a kaja (és a hitel...) mellett a rezsinek csak a felét kellene fizetnem, de csak annyi bajom van vele, hogy a XVII kerület legszélén van, majdnem Pécelen, ami elég messze van mindentől. :/

3. Egy saját ház valahol Budapesten. Csak ez megint rengeteg pénz.

4. Mivel az angol elég jól megy, gondoltam arra is, hogy kiköltözök Angliába. Csak ott meg megint az albérlet lenne az egyetlen opció, amit meg annyira nem szeretnék.


Szerintetek?



2015. aug. 30. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Pénz nélkül, suli mellett, kizárólag diákmunkából egyáltalán nem ugrálhatsz. Vagy otthon maradsz, vagy megpróbálsz többed magaddal albérletbe menni, ami nem tudom, mennyivel jobb alternatíva számodra, mint az otthon lakás, mert ott aztán mindent neked kell állni a lakbér mellett.


Ha kiköltözöl Angliába, miből fizeted a költségeket? Be sem fejeznéd a középsulit? Ne hidd, hogy kapkodnak majd utánad kinn.


A mamádék házát miből bővítenétek? A mamádék pénzéből? Te nem kaphatsz hitelt. A másik az, hogy elköteleznéd magad egy olyan helyen, ahol igazából nincs lehetőség és ugyanúgy alkalmazkodnod is kell.


Szerintem maradj otthon, amíg tanulsz és gyűjtögesd a pénzed. Két év múlva gondold át újra az egészet.

2015. aug. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1, Fiatalkorú vagy, gondolom a szülők a gondviselők, ők a felelősek érted, engedélyük, beleegyezésük nélkül nem mehetsz sehova.

2, Pénzed nincs, miből akarsz albérletet fizetni vagy házat venni?! A diákmunka csak zsebpénznek jó. Fiatalkorú, jövedelem nélküliként szóba sem állnak veled.


Iskoláid befejezéséig, amíg dolgozni nem kezdesz és lesz rendes munkád, fizetésed nem sok lehetőséged van.

Maradj otthon vagy menj kollégiumba, vagy rokonokhoz lakni.

2015. aug. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jaj, nem értitek! Nem most akarok elköltözni, jézusom, dehogyis... Tudom, hogy most nem tudnék albérletet fizetni... Jézus, én úgy gondoltam, hogy két év múlva, de ezt írtam is: "ehát még legalább két évet otthon kell élnem"

Angliába is egy érettségivel, szakmával, és nyelvvizsgával mennék ki...

2015. aug. 30. 23:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Addigra normalizálódnak (esnek) majd a magyar ingatlan árak, mire venni akarsz majd. Az utóbbi időben irreális módon megugrottak, ezt követi majd egy nagy esés.

De a legjobb megoldás külföldre menni, most nagyon sokan eladják az ingatlanjaikat és húznak külföldre. Ott az ottani fizetéshez képest olcsó is lehet az albérlet főleg ha ketten, vagy többen összeálltok, néhány év alatt pedig összejöhet egy kinti lakásra.

2015. aug. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!