Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladhatom a lakásomat?

Eladhatom a lakásomat?

Figyelt kérdés
Az én nevemen van a lakás, de nem lakom azon a címen, csak édesanyám, aki a haszonélvező. Évekkel ezelőtt megkért, hogy vegyünk fel rá jelzáloghitelt, mert akkoriban elvesztette a munkáját és szerette volna kifizetni a tartozásokat. Belementem, nem gondoltam volna, hogy így kicseszik velem, mivel most már ott tartunkt, hogy 12 millió tartozás van végrehajtáson a nevemen!!! Nem fizet semmit, amit felvettem neki pénzt azt sem a tartozásra költötte, mert miután megkaptuk a hitelt rá pár hónapra le inkasszózták a számlámat közösköltség tartozás miatt... Kérdésem csak annyi lenne, hogy amennyiben sikerül rávennem édesanyámat, hogy lemondjon a haszonélvezeti jogáról, eladhatom a jelzáloggal terhelt lakást? Vagy már a bank tulajdona, mivel végrehajtáson van? Nem szeretném, ha elárvereznék, mert még akkor is több millió sár maradna a nevemen, ami kamatozna életem végéig, tehát mindenképp én szeretném eladni, hogy legalább 0-ra le tudjam vinni a tartozásomat.

2015. szept. 3. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Elidegenítési és terhelési tilalmat is be van jegyezve az ingatlanra? Mert akkor a bank nélkül nem tudod eladni.
2015. szept. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a végrehajtó közreműködésével tudod eladni, neki s ez az érdeke, mert így több tartozás lesz rendezve, mint egy árverés esetében.

valószínüleg a vevővel fel kell keresnetek őt, és az adás-vételibe is bele kell foglalni, hogy a vevő nem neked fizet, hanem a végrehajtónak.

sok végrehajtás alatt álló házat adnak el, tehát maga a végrehajtás nem akadály.

sokkal nagyobb problémának látom a haszonélvezeti jogot.

ebből a rövid kis leírásból úgy gondolom, hogy édesanyád nem fog lemondani róla, hisz felfogja, hogy akkor nem lesz hova mennie, albérletet pedig nem tud fizetni.

esetleg ahogy ő megvezetett téged, hasonló módon kellene őt is, mármint valahogy elhitetni vele, hogy marad annyi pénz, hogy egy kis szoba-konyhát tudsz neki venni vidéken.

hogy elaltasd a gyanakvását, hangsúlyozd, hogy a számlák az ő nevére kerülnek, így ha tartozás van, azt rajta hajtják be. (ebben az esetben egyébként ha rajta nem tudnák behajtani, akkor sem terhelnék az ingatlanra, mert nem ugyanaz a személy a tulajdonos.)

gondolom jelenleg a számlák és minden a te neveden van.

2015. szept. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szerintem nem célja, hogy megkerülje a bankot.

a bank pedig bele fog egyezni, nem kétséges.

2015. szept. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elidegenítési és terhelési tilalom még nincs, mert beszéltem a végrehajtóval. Minden az én nevemen van sajnos. Abban bízom, hogy anyám belátja, hogy így is úgy is ki kell költöznie a lakásból, vagy én adom el, vagy kilakoltatják. Remélem annyira lesz jó fej, hogy 25 évesen nem 10 millió sárral indít el a világban (egyébként 15éves korom óta nem lakom azon a címen), és lemond a haszonélvezeti jogról. Köszönöm a válaszokat
2015. szept. 3. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!